سه شنبه های باکتاب کانون آیه تطهیر بندرعباس به ایستگاه نهم رسید

بندرعباس- ایرنا- سه شنبه های باکتاب عنوان ویژه برنامه ای از زیر مجموعه های رواق کتاب شبستان فرهنگ طرح ایران قوی است که برای نهمین هفته متوالی در کانون فرهنگی هنری آیه تطهیر شهرک مسکونی برق آبشورک اجرا شد.

با شیوع کرونا و ضرورت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای جلوگیری از همه گیری بیماری کووید ۱۹، برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد در قالب طرح ملی ایران قوی در قالب شبستان ها و رواق های مختلف در بستر فضای مجازی ادامه پیدا کرد. 

«سه شنبه های باکتاب» یکی از برنامه های زیرمجموعه رواق کتاب شبستان فرهنگ طرح ملی ایران قوی است که روزهای شنبه هر هفته به همت کانون های فرهنگی هنری در دو بخش فضای مجازی و همچنین با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت محدود در شبستان مساجد اجرا می شود.

کانون فرهنگی هنری آیه تطهیر شهرک مسکونی برق آبشورک بندرعباس یکی از کانون های مجری سه شنبه های با کتاب می باشد که این برنامه را به صورت منظم در ۹ هفته متوالی اجرا کرده است.

مدیر کانون فرهنگی هنری آیه تطهیرآبشورک بندرعباس از مطالعه و کتابخوانی به عنوان عامل اصلی ارتقاء سطح دانش و آگاهی افراد یاد کرد و گفت: مطالعه کتاب های مفید در تربیت افراد و هدایت جامعه به سوی فلاح و رستگاری بسیار مفید است.

محسن هرمزی بندری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را لازمه ارتقاء فرهنگی جامعه دانست و افزود: ویژه برنامه «سه شنبه های باکتاب» با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: کارگروهی متشکل از امام جماعت، مدیر کانون، فرمانده پایگاه بسیج، رئیس هیات امنا مسجد و مسوول واحد خواهران کانون تشکیل شده و هر هفته کتاب مفیدی را انتخاب می کنند که در و بخش فضای مجازی و همچنین در بین دونماز به نمازگزاران معرفی می شود.

وی عنوان کرد: نهمین هفته ویژه برنامه شنبه های کتاب نیز به همت واحد فرهنگی کانون آیه تطهیر برگزار و کتاب انتخاب شده کارگروه به نوجوانان و جوانان عضو کانون معرفی شد.
هرمزی بندری اضافه کرد: مهدی مظفری از نوجوانان عضو کانون فرهنگی هنری آیه تطهیر در این برنامه به معرفی کتاب پرداخت که مورد تشویق شرکت کنندگان قرار گرفت.

این فعال فرهنگی اضافه کرد: رونق‌بخشی به کتابخانه‌های مساجد، آشنایی با کتاب‌های مفید، افزایش سرانه مطالعه و ترویج نهضت مطالعه مفید از دیگر اهداف طرح ملی شنبه‌های کتاب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =