رییس شورای شهر مشهد: دهه فجر فرصت مرور شعارهای انقلاب است

مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دهه مبارک فجر فرصتی برای بازگشت به بهمن ۵۷ و مرور شعارها و خواسته‌های انقلاب است تا دلیل عدم تحقق برخی آرمانها را بررسی کنیم.

محمدرضا حیدری روز دوشنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: شهید مطهری در جایی ذکر می‌کند دینداری اگر از روی اجبار باشد دینداری نیست، مردم را می‌توان مجبور کرد که چیزی نگویند و کاری نکنند ولی نمی‌توان مردم را مجبور کرد که اینگونه یا آنگونه فکر کنند. اعتقاد باید از روی دلیل و منطق باشد. البته مسائل مربوط به امر به معروف و نهی از منکر با شرایط خود و در جای خود محفوظ و در اینگونه مسائل اصل بر ارشاد است و نه اجبار.

وی ادامه داد: استاد مطهری به عنوان نظریه‌پرداز  انقلاب اسلامی پیوسته در تلاش بود تا مفهوم جمهوری اسلامی را تبیین کند و برای آشتی دادن و پیوند بین مردم‌سالاری و دین و همچنین دین و آزادی تلاشهای بسیاری داشت. امیدواریم همه اندیشمندان، دلسوختگان، مجموعه‌ها، جریانها و افرادی که دل در گرو رشد و پیشرفت و توسعه کشور دارند، به این نگاه و رویکردها توجه داشته باشند.

رییس شورای شهر مشهد گفت: جریانهای هنجارآفرین در مقابل ارزشهای دینی و اسلامی با استفاده از قدرت فضای رسانه‌ای و اجتماعی به‌ دنبال تحت تاثیر قراردادن جامعه هستند ولی باید با تاسی از دیدگاههای شهید مطهری در برابر این جریانها ایستاد. باید برای پاسخگویی و برآوردن نیازها متناسب با شرایط روز پاسخهای منطقی و قابل قبول داشت.

وی همچنین با تبریک خجسته سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: نیمی از بار توسعه کشور بر دوش بانوان است. اگر تا دیروز از نقش‌آفرینی اجتماعی بانوان به عنوان یک شعار یاد می‌شد امروز این مهم به عنوان یک برنامه مطرح است. باید فضا برای رشد و توسعه زنانی که در عرصه‌های علمی و آموزشی به جایگاه بلندی رسیده‌اند در جامعه فراهم شود.

حیدری ادامه داد: حضرت فاطمه(س) را می‌توان یک الگوی کنشگر سیاسی و اجتماعی معرفی کرد. آن حضرت بانویی است که در حوزه دفاع از جایگاه امامت و ولایت خطبه می‌خواند، به تک تک منازل صحابه و یاران پیامبر(ص) مراجعه و با آنها گفتگو می‌کند و نقش کنشگری بسیار برجسته‌ای را در بخشهای مختلف ایفا می‌نماید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =