کشور نیازمند تربیت نیروی انسانی کارآمد و توانمند است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: امروز باید برای کشور نیروی انسانی کارآمد و توانمند تربیت و کسب و کارها و ایجاد اشتغال در راستای توان افراد و رفع نیازهای استانها ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز دوشنبه در دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور در دفتر استاندار با تاکید بر برنامه ریزی برای توانمندسازی افراد جامعه افزود: باید اقدامات در راستای توسعه، ساختارمندی و سازماندهی امور صورت گیرد تا به سرانجام مطلوب برسد.

وی بیان کرد: استان اصفهان دارای ظرفیت‌های فراوانی است که از جمله این ظرفیت‌ها می‌توان به وجود بیش از ۹ هزار واحد تولیدی و صنعتی اشاره کرد که بکارگیری نیروهای توانمند در این واحدها ضروری است.

استاندار اصفهان اظهار امیدواری کرد با ارتقای هنرستان‌ها بسیاری از مسائل و مشکلات در راستای تربیت نیروی ماهر و کارآمد برطرف می‌شود.

رضایی یادآور شد: در زمان حاضر ۳۵ درصد مراکز آموزشی کشور و ۴۲ درصد مراکز آموزشی استان اصفهان به هنرستان‌ها اختصاص دارد که تلاش می شود این میزان در استان به ۵۰ درصد افزایش یابد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور گفت: تاکنون در سال جاری ۱۲ هزار و ۴۰۰ وام قرض الحسنه به متقاضیان استان اصفهان پرداخت شده است.

محمدحسین حسین زاده در حاشیه این دیدار در گفت و گو با ایرنا افزود: سال جاری در استان اصفهان حدود ۲۷۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه رسالت اولین بانک بدون شعبه است از این رو متقاضیان بدون مراجعه حضوری درخواست وام می‌دهند.

به گفته مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور به لحاظ تعداد تراکنش بانکی و کارت شتابی بین ۳۶ بانک و موسسه اعتباری بانک قرض الحسنه رسالت رتبه نهم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: مهم‌ترین برنامه‌ای که در زمان حاضر توسط  این بانک دنبال می‌شود از بعد اجتماعی و همیاری اجتماعی میان جامعه است تا در حد امکان در توسعه فرهنگ همیاری اجتماعی و تعاون و قالب کانون‌های همیاری اجتماعی نقش داشته باشیم.

حسین زاده اظهار داشت: باید تمامی این اقدامات برای توسعه کارآفرینی اجتماعی و کسب و کار خرد و خانگی استفاده شود.

وی گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار کانون همیاری اجتماعی در کشور شکل گرفته است که میانگین اعضا در هر کانون ۲۳۰ نفر است.

 استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها