قدردانی از پیشکسوت تئاتر خراسان شمالی در جشنواره فجر

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: «جمشید داورپناه» پیشکسوت هنرهای نمایشی این استان در آیین اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر مورد قدردانی قرار می‌گیرد.

حسین فرخنده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از ۱۱ بهمن آغاز شده که آیین پایانی آن ۲۰ بهمن ماه برگزار می شود.

وی افزود: داورپناه، به عنوان نویسنده، بازیگر و کارگردان در تئاتر استان فعالیت داشته و دارد و تا کنون در جشنواره‌های مختلف استانی، منطقه‌ای و بین المللی نیز شرکت کرده است.

وی گفت: این هنرمند پیشکسوت همچنین در چند دوره جشنواره فجر در بخش مسابقه حضور داشته و موفق به دریافت جایزه نخست موسیقی از هجدهمین جشنواره فجر شده است.

جمشید داورپناه در ۵١ سال فعالیت هنری خود آثار فراوانی را به اجرا در آورده است که عمده هنرنمایی های وی به سال های بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی مربوط می‌شود.

امسال در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر فجر، از اختر تاجیک عکاس پیشکسوت حوزه تئاتر، همایون علی‌آبادی از منتقدان شناخته ‌شده عرصه تئاتر و بهرام ابراهیمی بازیگر پیشکسوت نیز به شکلی ویژه تقدیر به عمل خواهد آمد.

استان خراسان شمالی ۹ سالن سینمایی و ۱۲ سالن نمایشی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها