۱۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 1435
کد خبر: 84206992
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۸۴ کیلومتر معابر روستایی استان بوشهر آسفالت شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: در سه سال گذشته ۳۸۴ کیلومتر معابر روستایی این استان بهسازی، جدول کشی و آسفالت شده است.

حمید حیدری بریدی روز دوشنبه در نشست مسئولان دشتی افزود: خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دولت تدبیر و امید جهت عمران، توسعه طرح های هادی، نوسازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی و ساخت بوستانها و فضاهای ورزشی کم نظیر بوده است.

 وی افزود: از ۷۷ هزار و ۸۴۰ واحد مسکونی در استان بوشهر تاکنون ۵۷ درصد مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر یادآورشد: حوزه برخورداری این استان  از ۳۰ درصد در سال ۹۳ در زمان حاضر  به  ۵۱ درصد رسیده است .

وی  افزود: استان بوشهر در زمینه  اجرای  طرحهای هادی روستایی، ساخت بوستان امید و زمین چمن مصنوعی ورزشی در روستاها جایگاه خوبی در سطح کشور دارد.

فرماند ار دشتی نیز گفت: خدمات بنیاد مسکن در این شهرستان باعث بهبود وضعیت رفاهی در سطح روستا شده است.

عبدالله نادری افزود: بهبود وضعیت رفاهی و اجرای طرح های هادی و ساخت بوستان امید و ۲۱ زمین چمن مصنوعی در روستاهای دشتی باعث رضایت مندی روستائیان و مهاجرت معکوس از شهر به برخی روستاها شده است.

وی به مشکلات برخی روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار فاقد طرح هادی از جمله روستاها جبری، منقل و گوهری و حاشیه کوه مند اشاره کرد و خواستار تعیین حریم و طرح هادی برای ساخت و ساز قانونی روستائیان و جلوگیری از ساخت خانه باغ و تبدیل اراضی کشاورزی به باغ ویلا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها