۴۲ برنامه ویژه زنان در قزوین به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود

قزوین- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: همزمان با دهه مبارک فجر ۴۲ برنامه شاخص ویژه زنان با موضوعات فرهنگی و اجتماعی در استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، صدیقه ربیعی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های زنان در دهه فجر به عنوان یکی از این برنامه ها خبر داد و افزود: اصلی‌ترین محور برنامه‌های این ایام، معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان و جامعه است.

این مسوول اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه ملی با عنوان "زنان سرزمین من" به صورت مجازی به میزبانی قزوین با ارائه دستاوردهای بانوان در بخش‌های مختلف از جمله دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ایام دهه فجر است.

ربیعی اظهار داشت: جشنواره زن و مهارت توسط اداره کل فنی و حرفه‌ای استان قزوین با انتخاب ۴۲نفر از بانوان خانه‌دار از دیگر برنامه های ماست و همچنین برگزاری سلسله وبینارهایی با محوریت زن و خانواده در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: برگزاری مسابقه، همایش، نمایشگاه همچنین نشست‌های تخصصی در حوزه زنان از مهم ترین محورهای پیش‌بینی شده از دیگر برنامه‌های شاخص امور بانوان استان در دهه فجر به شمار می رود.

این مسوول تصریح کرد: رونمایی از "تمبر مادرانه" از دیگر برنامه های این ایام است با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قزوین برای نخستین بار پیش‌بینی شده است که در این مراسم، مسابقه‌ای با طراحی پوسترهای مختلف توسط طراحان برگزار و با داوری‌های صورت گرفته، بهترین پوستر انتخاب می‌شود.

وی، معرفی نقش حساس و کلیدی بانوان در پیروزی انقلاب را در اولویت برنامه‌های کمیته بانوان ستاد دهه فجر استان برشمرد و اظهار داشت: انتقال ارزش‌های انقلاب و بازگویی حوادث مربوط به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برای نسل امروز یکی از مهم‌ترین وظایف مسوولان است.

ربیعی افزود: در جریان برگزاری برنامه‌های دهه فجر باید خدمات نظام تبیین شده و شور و شعور انقلابی که زنان و مردان ما در زمان انقلاب داشتند به نسل جوان منتقل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها