۱۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 2712
کد خبر: 84206976
۰ نفر

برچسب‌ها

نرخ پوشش تحصیلی در خراسان جنوبی ۹۵ درصد است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: نرخ پوشش تحصیلی در دوره‌های مختلف ابتدایی، متوسطه اول و دوم این استان به ۹۵ درصد می‌رسد.

محمدعلی واقعی روز دوشنبه اعلام کرد: در سال تحصیلی جاری نرخ پوشش تحصیلی دوره ابتدایی ۹۹.۴ درصد رسیده که از این میزان ۹۹.۷ درصد دختر و ۹۹ درصد پسر هستند.

وی نرخ پوشش تحصیلی پایه اول ابتدایی را بیش از ۹۸.۳۷ درصد عنوان کرد و افزود: از این میزان ۹۸.۳۰ درصد دانش‌آموزان پایه اول را دختران و ۹۸.۴۴ درصد را پسران این پایه در شهرها و روستاهای استان خراسان جنوبی تشکیل می‌دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که نرخ گذر از دوره ابتدایی به متوسطه اول ۹۶.۴۴ درصد است گفت: با این تفسیر نرخ جمعیت دانش‌آموزی در دوره اول متوسطه به ۹۵.۴۳ درصد افزایش یافته که از این میزان ۹۴.۲۳ درصد را دختران و ۹۶.۶۱ درصد را پسران این دوره تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به نرخ پوشش تحصیلی ۸۳.۳۱ درصدی دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه عنوان کرد: نسبت برابری پوشش تحصیلی جمعیت دانش‌آموزان دختر به پسر دوره دوم متوسطه به ترتیب ۸۲.۲۴ درصد به ۸۴.۳۶ درصد است.

واقعی گفت: در حال حاضر نرخ افزایش معلم نسبت به جمعیت دانش‌آموزی در دوره‌های مختلف تحصیلی استان خراسان جنوبی ۱۹.۴ درصد است.

حدود ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها