۱۶ فیلم‌ جشنواره فجر در قشم اکران می‌شود

قشم- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر، ۱۶ فیلم در بخش سودای سیمرغ این جشنواره در قشم اکران می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم علیرضا کمساری روز دوشنبه افزود: هر فیلم در سه سانس از ۱۵ تا ۲۲ بهمن‌ماه اکران می‌شود و فروش بلیت روزانه و اینترنتی است.

وی ادامه داد: قیمت بلیت براساس بخشنامه دبیرخانه این جشنواره و از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

کمساری تصریح کرد: فیلم‌های ابلق، بی‌همه‌چیز، تک‌تیرانداز، تی‌تی، خط فرضی، رمانتیسم عماد و طوبا، روزی‌روزگاری آبادان و روشن در قشم به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اظهار کرد: زالاوا، ستاره‌بازی، شیشلیک، گیج‌گاه، مامان، مصلحت، منصور و یدو از دیگر فیلم‌های منتخب برای اکران در قشم هستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه قشم افزود: به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، سینما با ۳۰ درصد از ظرفیت کل است ارایه خدمات می‌کند و استفاده از ماسک الزامی است.

وی تصریح کرد: ۳۰ دقیقه فاصله پایان تا آغاز هر سانس فیلم، سالن سینما ضدعفونی می‌شود و تهویه مناسب به صورت مداوم فعال است.

اکران فیلم‌های جشنواره فجر در ۲ سال گذشته نیز در قشم اکران و با استقبال خوب قشموندان مواجه شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها