۱۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 84206924
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

بهره برداری از ۱۷ طرح در گناباد و بجستان آغاز شد

گناباد- ایرنا- همزمان با دومین روز دهه فجر بهره برداری از ۱۷ طرح در بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، مخابراتی و برق رسانی با هزینه ۵۹ میلیارد و ۵۶۸ میلیون ریال روز دوشنبه در شهرستانهای گناباد و بجستان در جنوب خراسان رضوی آغاز شد.

سه طرح از این تعداد با هزینه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در شهرستان گناباد و ۱۴ طرح با هزینه ۵۶ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال در شهرستان بجستان به ثمر نشست.

گناباد- فرماندار گناباد به خبرنگار ایرنا گفت: طرح‌هایی که امروز در این شهرستان به بهره‌برداری رسید شامل طرح برداشت آب در کوی شرقی گناباد، شرکت دنیای هوشمند آوا و توسعه کشاورزان هوشمند دانیار از شرکتهای تابعه مرکز رشد فناوری  و یک مرکز خدمات جامع بهزیستی است.

حامد قربانی افزود: با بهره برداری از این طرحها برای ۲۰ نفر از نیروهای تحصیل کرده و دانش آموخته دانشگاهی در بخشهای خدمات بهزیستی و مشاوره خانواده و فناوری اشتغال ایجاد شده است.

بجستان- فرماندار بجستان هم گفت: از مجموع ۱۴ طرح بهره برداری شده در این شهرستان سه طرح مربوط به خدمات شهری، ۶ طرح زیرساختهای مخابراتی و پنج طرح برق رسانی است.

حسین ابراهیمی کردیانی افزود: طرح‌های عمران شهری شامل پیاده رو سازی، روکش آسفالت با هزینه ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، تکمیل زیرساختهای مخابراتی از محل مصوبات سفر سال گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل توسعه شبکه کابل شهر یونسی، توسعه شبکه تلفن ثابت روستای جزین، فاز نهایی اجرای طرح مخابراتی شهرک مسکن مهر شهید سلیمانی، توسعه مخابراتی ۲۴ پورت تلفن ثابت روستای جزین ، ۴۸ پورت ADSL  روستاهای درزاب و منصوری و توسعه تلفن روستای صلح آباد است.

وی ادامه داد: همچنین پنج طرح برق رسانی که با هزینه ۲۸ میلیارد و ۷۴۲ میلیون ریال در بجستان به بهره برداری رسید شامل بخش‌های پایداری شبکه، تامین و بهبود روشنایی معابر عمومی، ارتقای بهره وری و کاهش تلفات برق و هوشمند سازی برق رسانی در این شهرستان است.

همزمان با دهه فجر ۱۵۷ پروژه در مجموع با هزینه ۲ هزار و ۳۳۴ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال در شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف در جنوب خراسان رضوی به بهره برداری می رسند.

شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف در مجموع با ۲۹۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در ۲۸۷، ۲۷۸ و ۲۶۷ کیلومتری جنوب، جنوب غربی و جنوب شرقی مشهد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha