امام جمعه فردیس : حقوق واقعی بانوان باید به درستی تعریف شود

کرج - ایرنا - امام جمعه شهرستان فردیس با اشاره به جایگاه والای بانوان از منظر ارزش های الهی ، گفت: حقوق واقعی بانوان باید درجامعه اسلامی به درستی تبیین و تعریف شود.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی روز دوشنبه در آیین تجلیل از بانوان ادارات شهرستان فردیس که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر برگزار شد، افزود: در فرهنگ قرآنی زن ارزش انسانی و الهی دارد و اگر حضرت زهرا (س)  را الگوی خود قرار دهیم آن حضرت درخشان ترین نقطه زندگی را به جامعه بشری عرضه داشته است.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا (س)  توانست سه مسوو لیت خانواده ، اجتماع و عبادی را  به بهترین و والاترین شکل ممکن  انجام داد.

امام جمعه شهرستان فردیس گفت: مهمترین موضوع در فرهنگ دینی اسلامی تربیت انسان ، خانواده، حیا و عفاف است که در فرهنگ غرب این موارد معنایی ندارد.

ایمانی افزود: البته  امروزه در جامعه اسلامی قوانین مربوط به حقوق زنان  بر اساس ساختار دینی تعریف شده اما در بحث اجرا  گاهی موضوع تساوی حقوق زن و مرد آنطور که قانون مطرح کرده

 توجه نمی شود.

امام جمعه فردیس خاطر نشان کرد: خیلی موارد به عنوان یک فرهنگ در جامعه ما جا نیفتاده که حقوق واقعی برای زن تعریف شده است و برای حقوق واقعی ارزش گذاری نمی شود که بسیاری از مشکلات  مربوط به این حوزه  است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت : آن حضرت الگویی کامل برای مردان و زنان جامعه اسلامی است زیرا در تمام عرصه ها به ویژه تربیت فرزندان  به خوبی نقش آفرینی کرد.

امام جمعه فردیس به نقش مادران در عالم هستی اشاره کرد و افزود: زن نقش اساسی در عالم هستی دارد و خداوند متعال  جایگاه  ویژه آن را مد نظر قرار داده است و به همین دلیل ازاو به عنوان بهترین انسان یاد میکند.

وی یکی از مشکلات امروز جامعه انسانی را فاصله گرفتن از الگوی حضرت فاطمه زهرا(س) دانست و بیان داشت: مشکل این نیست که حقوق زن رعایت نمی شود بلکه عدم شناخت از حقوق واقعی زن است .

ایمانی تاکید کرد که  در جامعه حقوق زن به درستی تعریف نشده است؛  در برخی  ادارات بانوان بیشتر از ساعات اداری کار می کنند که نمونه بارز بی توجهی به حقوق زن به شمار می رود.

وی گفت: امروز  نقش مادری در فرهنگ غرب  فراموش شده و در این فرهنگ زادآوری و تشکیل زندگی ارزش نیست زیرا این افراد اگر به طور رسمی ازدواج کنند باید مسولیت زندگی را هم به عهده بگیرند.

در این نشست بانوان شاغل ادارات شهرستان فردیس تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها