نمایندگان از سرمایه گذاران داخلی حمایت می کنند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: افتخار می کنیم نیاز کشور را با توان متخصصان داخلی برطرف می‌کنیم، خانه ملتی ها از سرمایه‌گذاران داخلی حمایت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فاطمه محمدبیگی روز دوشنبه در شانزدهمین دوشنبه استارتاپی در حوزه تجهیزات پزشکی صندوق نوآوری و شکوفایی با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود:برگزاری چهل و دومین فجر نشان از ابهت، پختگی وتثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

 وی خاطرنشان کرد: برگزاری رویداد استارتاپی بیانگر توجه مسؤولان به جهش های فناوری و علمی کشور به بالاترین سطح است و امیدوارم در آینده جزو ۵ کشور برتر در حوزه فناوری های نوین باشیم.

این نماینده مجلس با بیان این که در حال حاضر  در برخی حوزه‌ها جزو  ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم،  افزود: در دوشنبه های استارتاپی این دوره طرح های بسیار خوبی از گرفت استخوانی، دستگاه ضدعفونی کننده ارایه شده که بسیار امیدوار کننده است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: در داخل کشور می توانیم در حوزه‌های مختلف پزشکی حرف‌های جدید داشته باشیم.

محمدبیگی تصریح کرد: درابتدای شیوع کرونا در کشور دستگاه ضدعفونی کننده، لوازم پزشکی محافظتی و ونتیلاتور بسیار مورد نیاز بود، در همین راستا  جلساتی با پارک علم و فناوری حوزه استحفاظی خود در قزوین برگزار کردم و شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخگوی نیاز بوده و ما نیز مجوزهای سریع برای تولید این شرکت ها صادر کردیم.

وی یادآور شد : با گذشت ۱۱ ماه از شروع کرونا شاهد هستیم که دستگاه ونتیلاتور توسط استارتاپ ها و شرکت های داخلی تولید می شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد:: در موج دوم کرونا با کمبود دستگاه ونتیلاتور مواجه شدیم ولی توانستیم با کمک شتاب دهنده ها، سرمایه گذاران داخلی و شرکت های دانش بنیان از ونتیلاتور های ساخت داخل استفاده کنیم.

وی افزود: به برکت همکاری دانشمندان، پزشکان و مدافعان سلامت ما شاهد کمبود این دستگاه ها در کشور همانند کشورهای بزرگ و صاحب فناوری نیستیم و توانستیم نیاز کشور را با محصولات ساخت داخل بعد طرف کنیم.

نماینده مجلس تاکید کرد : امروز تمام دنیا روی ایران و توان ایرانی حساب می کنند، هرگاه ایران با مشکل مواجه شده آرایش خود را تغییر داده و بحران های کشور را مدیریت کرده است، ما افتخار می کنیم که نیاز خود را با توان متخصصان داخلی برطرف می‌کنیم، هر جا نیاز به حمایت از سرمایه‌گذاری داخلی باشد مجلس نیز حمایت می کند.

محمدبیگی ادامه داد: امروز شاهد واردات و تامین نیاز کشور در زمینه گرفت استخوانی برای بیماران سرطانی وعمل‌های جراحی هستیم،امروز در برنامه دوشنبه های استارتاپی در حوزه تجهیزات پزشکی شاهد ارائه این طرح توسط استارتاپ ها بودیم وامیدواریم شتاب دهنده هایی که در این رویداد ها حضور دارند زمینه‌ای برای معرفی سرمایه و حضور سرمایه گذاران داخلی با سرمایه کمتری نسبت به ارز خارجی برای واردات و رونق این دستاوردها باشیم

وی گفت: هر جا نیاز باشد مجلس برای حمایت از استارتاپ های حوزه تجهیزات پزشکی ورود کرده و رایزنی‌های ویژه‌ای برای حمایت ویژه از پنج طرح استارتاپی شانزدهمین دوره استارتاپی صندوق نوآوری خواهد بود.

وی یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا بی تحرکی در جوامع زیاد شده و بیش از یک چهارم  مردم  در کشورهای مختلف دچار افزایش وزن شده‌اند، طرح استارتاپی بادی آنالیزر می تواند در زمینه کاهش وزن ایرانیان و دستیابی به وزن ایده آل و ثابت کمک کند چرا که سلامت در وزن ایده آل و ثابت است.

به گزارش ایرنا، شانزدهمین دوشنبه‌های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی این هفته با ارایه پنج ایده استارتاپی در دومین رویداد حوزه تجهیزات پزشکی با حضور سرمایه‌گذاران به صورت آنلاین برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش