وزیردفاع: مسیر دشوار پیشرفت فضایی با اراده و عزم جهادی ادامه دارد

تهران - ایرنا- وزیر دفاع در پیامی به مناسبت روز فناوری فضایی نوشت: مسیر دشوار و پر از محدودیت پیشرفت فضایی گام به گام و با استقامت در پیروزی های شیرین و شکست‌های درس آموز پژوهشی طی شد و حاصل آن اثبات توانمندی داخلی در علوم و فناوری پیشرفته و انحصاری قدرت های بزرگ علمی و فناوری جهان بود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ در متن پیام سرتیپ امیر حاتمی آمده است:  حدود ۱۰ سال از نخستین گام جمهوری اسلامی ایران برای حضور در باشگاه فضایی جهان میگذرد؛   این دوران کوتاه که یکی از ثمرات گام نخست انقلاب اسلامی بود به نوعی نماد کارآمدی، آرمانگرایی و عمل‌گرایی تفکر انقلابی است که نخستین بار با پرواز سفیر امید در بهمن ۱۳۸۷ پیام تمدن جدید اسلامی را از سپهر نیلگون ایران به جهان مخابره کرد.

در ادامه این پیام آمده است: این غرور خودباوری و اعتماد به وعده الهی از قلب نورانی و اندیشه بزرگ امام روح‌الله بود که در رگ و جان مهندسان کشور دمیده شد و روز ملی فناوری فضایی کشور را دهه فجر انقلاب اسلامی و روز ۱۴ بهمن رقم زد.

سرتیپ حاتمی در این پیام آورده است: مسیر دشوار و پر از محدودیت پیشرفت فضایی گام به گام و با استقامت در پیروزی های شیرین و شکست های درس آموز پژوهشی طی شد و حاصل آن اثبات توانمندی داخلی در علوم و فناوری پیشرفته و انحصاری قدرت های بزرگ علمی و فناوری جهان بود.

در ادامه پیام وزیر دفاع آمده است: در این مسیر و در مقطع مملو از تنگناهای بین‌المللی، وزارت دفاع امیدوارانه و آگاهانه و با پشتکار و مجاهدت بی‌وقفه نهال نوپای فضایی را مراقبت نمود و با همراهی سایر نهادها و مراکز علمی کشور در پرورش متخصصان، توسعه زیرساخت و فناوری و هم‌افزایی ظرفیت‌های ملی اهتمام ورزید و حاصل آن دستیابی به خانواده متنوع ماهواره و ماهواره برهای بومی شد و این راه با اراده و عزم جهادی ادامه دارد.

سرتیپ حاتمی در پیام خود یادآور شده است: همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تعبیر فرمودند که راه طی شده فقط قطعه ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند نظام جمهوری اسلامی است و دنباله این مسیر به گمان زیاد به دشواری گذشته نیست.

در پایان این پیام آمده است:  لذا با اتکال به نصرت الهی، عنایات خاصه حضرات معصومین(ع) و چشم امید به دعای شهیدان این راه و دعای خیر رهبر حکیم انقلاب و ملت سربلند ایران، امیدواریم که این رستاخیز علمی با دستیابی به قله‌های رفیع علوم فضایی ثمرات خود را در از عزت و اقتدار جامعه فداکار و متدین ایران اسلامی نمایان کند و آسایش، ثروت و امنیت مبتنی بر فناوری و خدمات فضایی را برای امت مسلمان و نسل های آینده در پی داشته باشد.  

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =