۱۹۰۰بیمار مشکوک به کرونا با اجرای طرح شهیدسلیمانی در ماکو شناسایی شدند

ارومیه – ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه ماکو گفت: در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، بیش از ۲۵ هزار مورد مراجعه به منازل توسط بیش از ۷۵۰ تیم از نیروهای سپاه و شبکه بهداشت و درمان در مناطق شهری و روستایی انجام شد که یک هزار و ۹۰۰نفر مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ پاسدار موسی عطاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد مورد شناسایی، ۷۵۲ نفر مشکوک به ابتلا، ۲۵۶ نفر مبتلا به ویروس و ۸۹۲ نفر نیز قرنطینه خانگی شدند.

وی با بیان اینکه این طرح عامل مهمی در جهت شناسایی و مقابله با گسترش این بیماری در این شهرستان است، افزود: شناسایی، بیماریابی، رصد، آموزش، مشاوره پزشکی، غربالگری، تب سنجی، اهدای ماسک و سبدهای کالا و معیشتی، شناسایی خانوارهای دارای بیماری کووید ۱۹ و معرفی آنها به شبکه بهداشت از اقدامات تیم‌های عمل کننده سپاه و بسیج در قالب اجرای این طرح بوده است.

 معاون هماهنگ کننده سپاه ماکو اضافه کرد: همچنین در جهت حمایت از اقشار مختلف جامعه که دچار ضرر و زیان شدند، بیش از هزار و ۲۵۰ بسته معیشتی و بیش از سه هزار و ۶۰۰ بسته بهداشتی نیز توزیع شد.

سرهنگ عطاری با بیان اینکه همه ما نیز باید مسائل بهداشتی را رعایت کنیم، تا شاهد گسترش این ویروس نشویم، تاکید کرد: در صورت عدم رعایت موجب شروع موج چهارم کرونا و شیوع آن خواهد شد و مشکلات عدیده‌ای برای همگان ایجاد خواهد کرد.

ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفرجمعیت یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی  است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها