تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی دانشگاه شهرکرد به ۱۳ مورد افزایش یافت

شهرکرد -ایرنا – مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شهرکرد گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه میان این دانشگاه و دانشگاه نانجینگ فورستری چین، تعداد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی دانشگاه شهرکرد از سال ۹۶ تاکنون به ۱۳ مورد افزایش یافت.

محسن بهمنی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دانشگاه نانجینگ فورستری چین از جمله دانشگاه‌های معتبر در حوزه‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌زیست به شمار می‌رود، اظهار داشت: دانشگاه شهرکرد به‌عنوان یکی از معدود دانشگاه‌های کشور موفق به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای چهارساله با این دانشگاه چینی شده است که زمینه تبدیل این تفاهم‌نامه به قرارداد و گسترش همکاری‌های دوجانبه نیز در آینده وجود دارد.

به گفته وی،دانشگاه شهرکرد از سال ۹۶ تاکنون با دانشگاه‌های صنعتی دانمارک، کارلتون کانادا، علوم زندگی پوزنان لهستان، اسلامی رادن فتح اندونزی، لیوبیانا اسلونی، هامبورگ آلمان، اکسترامادورا اسپانیا، کشاورزی فیصل‌آباد پاکستان، لورن فرانسه، الگرو پرتغال و هانک بانگ کره‌جنوبی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده است.

وی تبادل استاد و دانشجو، اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های علمی مشترک، تسهیل روند اعطای فرصت‌های مطالعاتی و تبادل منابع کتابخانه‌ای و ظرفیت‌سازی علمی متقابل را از جمله محورهای اصلی این تفاهم‌نامه‌ها بیان کرد.

بهمنی تصریح کرد: دانشگاه شهرکرد و دانشگاه مذاهب اسلامی ایران نیز در سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با هدف توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و بین‌المللی، ایجاد کرسی‌های نظریه‌پردازی و فقه مقارن، تاسیس شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی در چهارمحال و بختیاری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه علوم انسانی و اسلامی، ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای به ویژه در علوم انسانی و ایجاد هماهنگی در دعوت از اندیشمندان و شخصیت‌های علمی دیگر کشورها امضا کردند.

وی در ادامه ایجاد رشته‌های تحصیلی مشترک با دانشگاه‌های عراق و جذب دانشجو از این کشور را از جمله برنامه‌های در دست اجرای دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شهرکرد عنوان کرد و گفت: در صورت پذیرش دانشجوی عراقی و موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز آموزش‌های زبان فارسی نیز در دانشگاه شهرکرد راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هشت هزار دانشجو در ۲۱۰ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه شهرکرد به‌عنوان دانشگاه مادر چهارمحال و بختیاری مشغول تحصیل هستند و این نهاد علمی دارای هشت دانشکده کشاورزی، منابع طبیعی، فنی و مهندسی، علوم، ریاضی، دامپزشکی، ادبیات و هنر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha