کمیته امداد کرمانشاه ۶ هزار طرح اشتغالزا اجرا کرد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه با اشاره به طرح توانمندسازی افراد زیرپوشش این نهاد گفت: کمیته امداد از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۶ هزار طرح اشتغالزایی با ۱۹۵ میلیارد تومان اعتبار در سر فصل‌های مختلف در استان اجرا کرده که بیش از تعهد این نهاد است.

«محسن رخصی» روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا، با تبریک ایام دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، شهدای حرم و سلامت،  اشتغالزایی و رفع معضل بیکاری را از مهم ترین برنامه های استان و کمیته امداد عنوان کرد.

او با قدردانی از همراهی بانک های عامل استان در اختصاص اعتبارات اشتغال و همچنین حمایت های استاندار کرمانشاه در بحث اشتغالزایی مددجویان افزود: کمیته امداد در ایجاد اشتغال مددجویان از یک سیستم منظم و کامل از مرحله استعداد یابی و مشاوره شغلی، آموزش و مهارت آموزی، تشکیل پرونده، نظارت اولیه طرح های اشتغالزا، حین اجرا و بعد از اجرا به منظور پایداری اشتغال مددجویان برخوردار است.

رخصی، همچنین یکی از اقدام های مهم کمیته امداد را پرداخت وام های کارگشایی از محل کمک های بنیاد مستضعفان در صندوق امداد ولایت عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۳۶۰ مورد تسهیلات کارگشایی با اعتبار ۵۷ میلیارد تومان بدون بهره در قالب ودیعه مسکن، آموزش کسب و کار و غیره به مددجویان پرداخت شده است.

۴۶۱ واحد مسکونی مددجویان تعمیر شد 

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کمیته امداد در سال جاری برای مددجویان زیرپوشش خود در سطح استان ۲۵۰ واحد مسکونی احداث، خریداری و بهسازی کرده و همچنین تعمیرات ۴۶۱ واحد را انجام داده ‌است.

این مقام مسوول اضافه کرد: کمیته امداد ۵۰۰ مورد گازکشی منازل خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد را نیز در سال ۹۹ اجرا کرده ‌است.

رخصی همچنین با اشاره به محدودیت‌ها و مشکلات شیوع بحران ویروس کرونا گفت: کمیته امداد با کمک خیرین و نیکوکاران استان در امر آموزش مجازی تعداد ۵۰۰ دستگاه گوشی هوشمند و تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان مددجو زیر پوشش تهیه کرده است و در این راستا همچنان نیازمند کمک مردم استان هستیم.

بیش از ۱۶ هزار حامی در پویش «ایران مهربان»  ثبت نام کردند

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه در ادامه یکی از طرح های مهم کمیته امداد را کمک به فرزندان ایتام و محسنین در قالب راه اندازی پویش «ایران مهربان» اعلام کرد و گفت: از زمان شروع این پویش در ابتدای مهرماه، تاکنون بیش از ۱۶ هزار حامی در استان برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین در این پویش ثبت نام کرده‌اند.

رخصی با بیان اینکه اکنون ۱۰ هزار فرزند یتیم و محسنین زیرپوشش کمیته امداد از کمک حامیان برخوردار هستند، گفت: ۱۰ هزار نفر نیز فاقد حامی هستند که امیدواریم در این پویش تا پایان سال برای آنها نیز حامی جذب کنیم.

او میانگین پرداخت ماهیانه هر حامی را حداقل ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: ۲۰ هزار تومان برای هر حامی واقعا مبلغ زیادی نیست که مردم نیک سرشت و بزرگ کرمانشاه نتوانند در این پویش برای کمک به فرزندان ایتام و محسنین شرکت کنند.

رخصی اظهار داشت: کمک های حامیان ایتام و فرزندان محسنین مستقیم به حساب آنها واریز می شود و کمیته امداد فقط یک واسطه برای معرفی ایتام و فرزندان محسنین است.

از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه ۸۰ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۸۴ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد است.     

سرخط اخبار استان‌ها