صنعت بیمه ایران در دوران تحریم به رشد و بالندگی رسید

آبادان - ایرنا - رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تحریم صنعت بیمه کشور را فرصتی برای رشد و بالندگی این صنعت عنوان کرد و گفت:علاوه بر شناورهای نفتی و تجاری از مبدا و مقصد ایران همه فناوری‌های کشور در بخش پالایشگاهی، نفتی و صنعتی نیز زیر پوشش نظام بیمه‌ای قرار دارند.

به گزارش ایرنا غلامرضا سلیمانی‌امیری روز دوشنبه در بازدید از تاسیسات بندری خرمشهر اظهار داشت:زمانی که شرکت های بیمه خارجی به واسطه تحریم از ایران خارج شدند فکر نمی‌کردند صنعت بیمه ایران بتواند به تنهایی صنایع حساس و بخصوص صنایع دریایی را بیمه کند اما این امر از سوی شرکت های بیمه داخلی محقق شد و حتی یک روز مشکلی در خصوص بیمه شناورها بوجود نیامد.

وی با بیان اینکه بیمه در همه زمینه ها در کنار صنعت قرار دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد گفت: تحریم اعمال شده علیه شرکت‌های بیمه داخلی از سوی شرکت‌های بیمه‌گر جهانی و قطع رابطه آنها در زمینه بیمه صنایع دریایی این فرصت را فراهم آورد تا نیروهای داخلی و صنعت بیمه کشور وارد عمل شوند و همه تجهیزات، شناورها و تاسیسات واحدهایی که به نوعی به بیمه نیاز دارند را زیر پوشش بیمه‌ قرار دهند.

سلیمانی‌امیری اظهار داشت: صنعت بیمه کشور در حال حاضر همه شناورهای تجاری را تحت پوشش خود قرار داده است و خسارت‌ احتمالی به آنها را پرداخت می‌ کند.

وی تصریح کرد:کشتی‌های نفتکش و تجاری به همراه محموله‌های آنها همچنین میزان آلودگی ناشی از آنها همه زیر پوشش موسسه های بیمه ایرانی قرار دارند و از این بابت هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران نیز گفت: تحریم های اعمال شده علیه صنعت بیمه ایران و قطع بیمه نفتکش‌های ایرانی و صنعت دریایی کشور در مدت زمان کوتاهی با همت صنعت بیمه کشور بی‌اثر شد.

سیدمحمد کریمی افزود: صنعت بیمه با ضمانت دولت جمهوری اسلامی ایران توانست به عنوان چهاردهمین بیمه پی. اند. آی  بین المللی را با نام ایران ثبت کند و بیمه کشتی‌های حامل نفت را برعهده بگیرد.
رئیس کل بیمه مرکزی و دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران برای سفری سه روزه به منظور بازدید و بهره برداری از چند شعبه بیمه همچنین شرکت در چند نشست به استان خوزستان سفر کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها