زمینه اشتغال ۶۱۶ مددجوی کمیته امداد دشتستان فراهم شد

 بوشهر- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دشتستان استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه اشتغال ۶۱۶ مددجوی زیر پوشش این نهاد در شهر برازجان مرکز این شهرستان فراهم شده‌است.

غلامحسین قیطاسخواه روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از این شمار برای ۵۶۱ نفر با اعطای تسهیلات بانکی و ۵۵ نفر توسط کاریابی و تعامل با کارگاه‌ها و شرکت‌ها فرصت شغلی ایجاد شد که در این ارتباط علاوه بر ۱۶۶ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره، پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت ۲ سال از طرف کمیته امداد به کارگاه‌ها و شرکت‌های محل اشتغال ۵۵ مددجو نیز تعهد شده‌است.

وی بیان کرد: سه هزار و۸۷۰ خانوار تحت عنوان کمک معیشت بگیر و یکهزار و ۷۰۰ خانوار تحت عنوان تبصره ۱۴ با ۱۳هزار نفر جمعیت در برازجان تحت حمایت این نهاد هستند که در سال جاری تاکنون  ۵۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال مستمری دریافت کرده‌اند.

قیطاسخواه ادامه داد: همچنین در زمینه حمایتی نیز ۲ میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال کمک‌های موردی برای خرید لوازم خانگی و سایر موارد و هشت میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال در حوزه درمان و سلامت جمعیت زیر پوشش هزینه شده‌است.

 وی اضافه کرد: برای تامین ۸۵ فقره جهیزیه نوعروسان تحت حمایت این نهاد نیز در سال جاری ۱۲ میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد دشتستان گفت: در بخش مسکن نیز برای ۳۴ واحد احداثی ۱۷ میلیارد ریال و در زمینه تعمیر خانه به ۸۵ واحد هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک شده‌است.

وی افزود: یکهزار دانش‌آموز در برازجان تحت حمایت این نهاد هستند که همه پکیج تحصیلی تحویل گرفته‌اند و با توجه به شرایط ایجاد شده و نیاز آنان به تبلت با کمک خیرین ۳۵۰ تبلت تهیه و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرارگرفته است.

قیطاسخواه اضافه کرد: به ۸۵ دانشجوی تحت حمایت این نهاد نیز یک میلیارد و ر۸۵۰ میلیون ریال کمک هزینه شهریه پرداخت شده‌است.

وی یادآورشد: در بخش مشارکت های مردمی یکهزار و ۵۰۰ حامی از یکهزارو ۲۰۰ یتیم و محسنین حمایت می‌کنند که امسال ۲۲ میلیارد ریال به آنان کمک کرده‌اند و در زمینه کمک‌های مومنانه چهار هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی توسط امداد و مراکز نیکوکاری بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

رئیس کمیته امداد دشتستان افزود: دربخش صندوق امداد ولایت تاکنون  ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام  قرض‌الحسنه در قالب کارگشایی، ودیعه مسکن، تعمیرات و احداث مسکن، امور دانشجویی، اشتغال و آموزش کسب و کار و بنیاد علوی خاص مددجویان بهزیستی پرداخت شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha