کارشناس اسپانیایی عزم ایران برای شکست توطئه‌های دشمنان را ستود

تهران- ایرنا- همزمان با چهل و دومین سالروز فجر انقلاب اسلامی، مدیر یک اندیشکده اسپانیایی با کم اثر خواندن تهدیدات آمریکا تاکید کرد: ایران با انسجام قدرتمند داخلی، بر دشمنانی که از سال‌های دور تاکنون به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، پیروز شده و پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

به گزارش دوشنبه ایرنا، «آدریان زلایا» مدیر موسسه تحقیقاتی و اندیشکده ایکای سنتر (Ekai center) در مصاحبه‌ای با شبکه هیسپان‌تی‌وی که در رسانه‌های اسپانیایی زبان نیز بازتاب داشته، تصریح کرد: ایران دشمنان خود را که از سال های دور تاکنون به دنبال تغییر نظام حکومتی جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند، ناکام گذاشته است.

زلایا به طور ویژه با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا در طول این سال‌ها علیه ملت ایران، تهدیدات این کشور را «خیلی عجیب و دور از واقعیت» خواند و اعلام کرد: واشنگتن به دلیل فقدان عزم و ظرفیت لازم برای "عمل براساس واقعیات"، این نوع تهدیدها را به کار می‌برد.

مدیر اندیشکده ایکای سنتر با کم اثر خواندن این راهبرد آمریکایی، تاکید کرد: اما به رغم این حملات، ایران با انسجام قدرتمند داخلی، ایران موفق به تقویت اقتصادی خود شده است.

زلایا افزود: جمهوری اسلامی با وجود این تهدیدات مداوم توانسته پایگاه صنعتی قدرتمندی بسازد که بسیاری از کشورهای منطقه آسیای غربی با داشتن منابع عظیم طبیعی موفق به آن نشده اند.

وی سپس به طور ویژه درخصوص پیشرفت دستاوردهای جمهوری اسلامی اطمینان داد که کشور ایران ظرفیت دفاعی بسیار مهمی ایجاد کرده است.  

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پس از ۴۲ سال با همه فراز و فرودها و دشمنی ها، به خودکفایی در بسیاری از ارکان اقتصادی دست یافته و دستاوردهای برجسته ای را در ابعاد گوناگون ازجمله علم و فناوری، صنایع دفاعی و حوزه سلامت به ثبت رسانده است.

انقلاب اسلامی ایران معادلات جهانی را تغییر داد و امام خمینی (ره) با هدف رفع ظلم و ستم و برقراری عدالت و حاکمیت اسلامی قیام کرد.

استکبار جهانی ۴۲ سال است تلاش دارد با توطئه ها و ترفندها به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه بزند ولی به لطف خداوند موفق نبوده است و ملت ایران با ناکام گذاشتن توطئه های دشمن ضمن حفظ استقلال و عزت خود، به پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه های مختلف دست یافته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان