گیاهان دارویی در ۲۵۰۰ هکتار از مراتع چهارمحال و بختیاری کشت شد

شهرکرد -ایرنا- رییس مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت کشت گیاهان دارویی در استان گفت: کشت گیاهان دارویی در راستای اجرای طرح جهش تولید در ۲هزار و ۵۰۰ هکتار از مراتع استان به پایان رسید.

فرامرز مردانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه کشت گیاهان دارویی در مراتع استان از اواسط آذرماه آغاز شد، افزود: اجرای طرح کشت گیاهان دارویی با مشارکت جوامع محلی و بهره‌برداران از مراتع استان انجام شده است.

به گفته وی، برای اجرای این طرح، هفت میلیارد ریال اعتبار جهت خرید و تهیه بذر توسط منابع طبیعی و آبخیزداری استان هزینه شده است و بذر "کلوس "در کوهرنگ، اردل، کیار و لردگان، بذر باریجه، آنغوزه و ریواس در بروجن، لردگان، شهرکرد، بن و سامان کشت شده است.

مردانی افزود: از چهار سال گذشته کشت گیاهان دارویی و خوراکی در چهار هزار و ۹۴۳ هکتار از اراضی ملی و مسثتنیات استان در راستای اقتصادی کردن مراتع و بهبود معیشت بهره‌برداران و جوامع محلی انجام شده است.

به گزارش ایرنا، در استان یک هزار و ۴۰۰ گونه گیاهی دارویی، صنعتی و خوراکی شناسایی شده است و پوشش گیاهی و اقتصادی کردن مراتع در راستای بهبود معیشت جوامع محلی از اهداف اجرای این طرح است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =