بهره‌برداری از ۲۴۳ پروژه عمرانی و اقتصادی کلاله آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - همزمان با دهه فجر بهره‌برداری از ۲۴۳ پروژه عمرانی و اقتصادی کلاله با اعتبار هزار و ۹۶ میلیارد ریال و نیز شروع عملیات اجرایی ۳۹ طرح دیگر با اعتبار پیش‌بینی شده ۲۶۲ میلیارد ریال، امروز دوشنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان و مسوولان این شهرستان آغاز شد.

فرماندار کلاله در مراسم متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های دهه فجر این شهرستان گفت که با افتتاح یا شروع عملیات اجرایی ۲۸۲ پروژه عمرانی و اقتصادی که در مجموع هزار و ۳۵۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برای آنها هزینه شده یا خواهد شد، ۲۰۰ فرصت شغلی فراهم شد.

محمد ابراهیمی تودرواری افزود: مجموع هزینه پروژه‌های افتتاحی و اعتبارات پیش بینی برای طرح‌های کلنگ‌زنی شهرستان کلاله در دهه فجر امسال نسبت به سال گذشته ۳.۵ برابر افزایش دارد.

وی شبکه توزیع و نصب انشعابات آب روستای "اجن سنگرلی"، نوسازی و بهسازی ۳۵۰ واحد مسکونی روستایی، ساختمان اداره بهزیستی، مرغداری گوشتی ۲۰ هزار قطعه‌ای، احداث هفت فقره آب بندان خاکی و اجرای آسفالت روستای سوار بالا به قوشه چشمه را از مهمترین پروژه‌های افتتاحی دهه فجر برشمرد و اضافه کرد: در این ایام، عملیات نوسازی و بهسازی ۳۵۰ واحد مسکونی روستایی و بازسازی پل تخریب شده صالح آباد در سیل اخیر نیز آغاز شد.

امام جمعه کلاله نیز در این مراسم گفت: دهه فجر فرصت خوبی برای بازخوانی انقلاب اسلامی ایران و بیان دستاوردها و پیشرفت‌های کم‌نظیر آن در عرصه‌های مختلف است.

حجت الاسلام نجف‌علی قاسمی افزود: دشمنان تلاش دارند با سیاه نمایی مشکلات سبب ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه شوند لذا مدیران باید از تمام فرصت‌ها از جمله دهه فجر برای تبیین دستاوردهای مادی و معنوی انقلاب اسلامی استفاده نمایند.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در این مراسم با اشاره به رشد تکنولوژی و ارتباطات، از مدیران استان و شهرستان‌ها خواست اطلاعات خود را برای مدیریت در عصر دنیای مجازی ارتقا دهند.

احسان مکتبی گفت: مدیران در کنار تسلط کامل به فضای مجازی باید رفتار صحیح نسبت به مردم به عنوان ولی نعمتان خود داشته باشد و سخنان مردم هر چند نادرست را بشنود و پاسخ درست و منطقی همراه با آرامش به آنان بدهد. 

وی با اشاره به زندگی مسالمت آمیز اقوام مختلف در کلاله، اضافه کرد: همدلی اقوام مختلف فارس، بلوچ، ترکمن و سیستانی در این شهرستان، حاصل نگاه وحدت آفرین بزرگان تشیع و تسنن منطقه است. 

شهرستان کلاله با بیش از ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها