مراقب تبلیغات فریبنده جراحی بینی در فضای مجازی باشید

تهران - ایرنا- عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران از مردم خواست مراقب تبلیغات فریبنده جراحی بینی در فضای مجازی باشند.

بابک معتقدی روز دوشنبه در گفت و گویی ایران را یکی از کشورهایی دانست که آمار جراحی بینی در آن سرانه بالایی نسبت به جمعیت دارد و افزود: افرادی که تمایل به انجام جراحی بینی دارند باید به پزشکان متخصص و مربوطه مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: رینوپلاستی روش های مختلفی دارد و از جمله روش‌های نوین آن انجام جراحی های بینی بدون نیاز به بازسازی دریچه‌های تنفسی بینی است و در واقع در جراحی های معمولی معمولاً دریچه تنفسی باز و پس از انجام جراحی، مجدد این دریچه‌های تنفسی بازسازی می‌شود.

به گزارش انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، این جراح ادامه داد: در انجام جراحی‌های بینی، با روشی که دریچه تنفسی بینی سالم بماند نتایج موثرتری در رفع انحراف و کجی بینی نیز خواهد داشت و عوارض جراحی بینی در این روش بسیار کمتر از روش‌های معمولی است.

معتقدی تاکید کرد: سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، سایت سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت از جمله راهکارهایی است که افراد  می‌توانند نسبت به دستیابی پزشکان توانمند جهت انجام جراحی اطلاع کسب کنند.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی به برگزاری چهارمین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران اشاره کرد و گفت: این وبینار روز پنج شنبه ۱۶ بهمن از ساعت ۱۹ تا ۲۱ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود و شرکت کنندگان و اطلاعات خود را درباره جراحی های پلاستیک به اشتراک می گذارند و در جدیدترین دستاوردهای علمی در این حوزه مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آمارهای انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، سالانه در حدود ۲۵ هزار جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می شود و در دنیا جراحی پلک، در بین جراحی های زیبایی سر و صورت، رتبه نخست را دارد. بعد از آن، عمل لیپوساکشن یا همان کشیدن چربی های اضافی بدن است.

بر اساس این گزارش، ۳۰ درصد مردم کشور نیاز به جراحی زیبایی بینی دارند و در تمام دنیا گرایش به زیبایی رو به افزایش است و ایران هم مستثنی از این موضوع نیست.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =