افتتاح ۴۶۰ میلیارد ریال طرح در بخش مرکزی رازوجرگلان آغاز شد

بجنورد- ایرنا- بخشدار مرکزی رازوجرگلان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر، افتتاح ۳۰ طرح با ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش مرکزی این شهرستان مرزی خراسان شمالی آغاز شد.

علی مقیمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساخت این پروژه ها از سال ۹۹ شروع شده است، افزود: غالب این پروژه ها در حوزه دهیاری ها، دیوار ساحلی، دکل تلفن همراه، ساخت پل و پروژه های آبرسانی است.

وی با اشاره به پوشش کامل آنتن تلفن همراه در بخش مرکزی اظهار داشت: با نصب دکل تلفن همراه ایرانسل در روستاهای «گوینیک» و «آنابای» همه نقاط بخش مرکزی دارای پوشش تلفن همراه شده اند.

وی با اشاره به بهره برداری از ساختمان دهیاری روستای سنگسار افزود: همچنین۲ پل در روستاهای «امانلی» و «زرنه» مورد بهره برداری قرار می گیرد که در این میان پل روستای زرنه از محل اعتبارات اداره کل راهداری خراسان شمالی و پل امانلی نیز با مشارکت ۳۰ میلیارد ریالی نیکوکاران ساخته شده است.

مقیمی با اشاره به انجام خدمات زیربنایی ناحیه صنعتی رازوجرگلان افزود: در این میان ۱۷ واحد مسکن روستایی، سه خانه هلال احمر و مدرسه شش کلاسه در روستای کاریز در بخش مرکزی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بخشداری مرکزی تصریح کرد: همچنین در این ایام طرح تامین مسکن محرومین و پروژه آبرسانی به روستای «اشرفدره» در بخش مرکزی کلنگ زنی خواهد شد.

شهرستان مرزی راز و جرگلان که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال بجنورد واقع است،  سه بخش و ۶ دهستان با جمعیت ۷۰ هزار نفر دارد و ۸۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

این شهرستان در اسفندماه سال ۱۳۹۲ به شهرستان ارتقا پیدا کرد و ۷۵  درصد از جمعیت ۷۰ هزار نفری این شهرستان ترکمنان اهل سنت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها