صادرات کالا از بندر خرمشهر ۱۷۰ درصد افزایش یافت

آبادان - ایرنا - مدیر توسعه تجارت منطقه آزاد اروند از صادرات ۴۹۳ میلیون دلار کالای غیر نفتی از بندر خرمشهر از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و گفت:صادارت کالای غیر نفتی از بندر خرمشهر طی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند محمد ادیبی‌کیا روز دوشنبه مقصد اصلی کالاهای صادر شده از بندر خرمشهر را کشور عراق بیان کرد و گفت: مواد معدنی، انواع آبزیان، فولاد، مصالح ساختمانی و مواد غذایی از عمده کالاهای صادراتی به کشور عراق می باشند.

وی اظهار داشت: در این مدت مواد اولیه و ماشین آلات خط تولید به ارزش ۱۸۵ میلیون دلار به بندر خرمشهر وارد شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

ادیبی‌کیا در ادامه گفت: واردات مواد اولیه ، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز منطقه آزاد اروند منجر به تولید کالاهای مورد نیاز این منطقه در واحدهای تولیدی آبادان و خرمشهر شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۴۵۰ هزار دلارکالای مصرفی از طریق واحدهای تولیدی این منطقه آزاد تامین شد گفت: این رقم در سالجاری به ۱۰ برابر یعنی بیش از چهار میلیون دلار افزایش یافت.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی ۲ رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها