نیروی هوایی در پیروزی و استقرار انقلاب اسلامی نقش ویژه داشته است

تهران-ایرنا- رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با تاکید بر درخشش نیروی هوایی ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نیروی هوایی همواره خط شکن بوده و در استقرار و استکمال انقلاب اسلامی نقش ویژه‌ای داشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت‌الاسلام علی سعیدی صبح دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش در ستاد فرماندهی نهاجا،  با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با انقلاب معاصر و انقلاب‌های گذشته در طول تاریخ کامل‌ترین انقلاب‌ها است.  

رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، استقرار و استمرار و استکمال و انتقال رهبری از رهبری اول به رهبر بعدی را دلیل تکامل انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب ما نسبت به انقلاب‌ها فرانسه کمال و برتری دارد.

سعیدی با اشاره به برخی انقلاب‌های مذهبی در دوره معاصر گفت: انقلاب‌های با ریشه دینی مانند انقلاب الجزایر هم به نتیجه مورد نظر مردم نرسیدند و مسلمانان حتی یک روز هم در الجزایر به قدرت نرسیدند، انقلاب ما از جهات متعددی کامل‌تر و جامع‌تر از این انقلاب‌هاست؛ زیرا توانسته آرمان‌های خود را حفظ کند.

وی گفت: انقلاب الهی دارای سه ضلع است رهبران الهی، شریعت الهی و سوم مردم که قائمه تشکیل حکومت هستند، در انقلاب‌های الهی دو ضلع اول وجود داشت اما مردم که ضلع اصلی و قائمه تشکیل حکومت هستند با آنها همراهی نکردند.

سعیدی نقش مردم را در بستر سازی، تشکیل و تداوم انقلاب اسلامی بسیار موثر دانست و گفت: مردم مهمترین نقش را در یک ایجاد یک انقلاب و استمرار آن دارند.  

وی فراموش کردن انگیزه، آرمانها و اهداف انقلاب را دلایل به وجود آمدن مشکلات دانست و گفت: ملتی که استقلال می‌خواهد با مشکلات کنار می‌آید شرایط سخت را تحمل می‌کند اما کالای مصرفی ساخت فلان کشور امپریالیستی را استفاده نمی‌کند.  

دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان این که انقلاب اسلامی ایران مراحل بسترسازی، پیروزی و استقرار را به خوبی طی کرده است و بعد از ۱۰ سال زعامت حضرت امام (ره) تمام ارکان انقلاب جهت تداوم و استمرار تمهید شده بود گفت: مردم در جمهوریت و اسلامیت انقلاب نقش دارند و همراهی مردم است که پایه‌های انقلاب را مستحکم می‌کند و اگر مردم پای کار انقلاب نباشند انقلاب با تزلزل مواجه می‌شود.

سعیدی تاکید کرد: نیروی هوایی ارتش در  پیروزی انقلاب اسلامی واقعا درخشید، و پیشتاز در عرصه پیروزی انقلاب اسلامی بود و در دوران دفاع مقدس نیز در اوج خطر نقش آفرینی کرد. و در واقع نیروی هوایی همواره خط شکن بوده و در پیروزی انقلاب و استقرار و استکمال انقلاب اسلامی نقش ویژه‌ای داشته است.

در ادامه این مراسم همزمان از محصولات فرهنگی نیروی هوایی ارتش شامل کتاب زندگینامه شهدا، کتاب های صوتی، بازی‌های رایانه ای و موبایلی رونمایی شد.  
هم چنین از عوامل فیلم سینمایی منصور با حضور حجت الاسلام سعیدی رییس عقیدتی سیاسی دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان این نیرو در ستاد نیروی هوایی ارتش تقدیر به عمل آمد. فیلم سینمایی منصور با موضوع مقطعی از زندگی، مدیریت و فرماندهی شهید ستاری در نیروی هوایی است که با مشارکت نیروی هوایی و سازمان فرهنگی هنری اوج ساخته شده است و در جشنواره فجر ۹۹ اکران خواهد شد.

در این مراسم از کتاب ۲۱۲ ستاره نبردهای هوایی نیروی هوایی (زندگینامه ۲۱۲ خلبان و ناوبر شهید نهاجا در جنگ تحمیلی) که با تکیه بر فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر این که فهرستی از حوادث حماسه‌های جنگ هشت ساله تحمیلی ارائه شود، به همت کارگروه دفاع مقدس و به نویسندگی سرهنگ مجید ترابی رونمایی شد.

همچنین از کتاب ۵۲ خورشید ویژه نامه بیست ششمین سالگرد شهادت سرلشکر منصور ستاری به نویسندگی سرهنگ بازنشسته مجتبی صالحیان و با حمایت تعاونی شمس نیروی هوایی و هم چنین کتاب شمع محفل ما که در برگیرنده خاطرات شهید سرتیپ حسن رزاقی و به نویسندگی سرهنگ بازنشسته حسن فریدونی و سرهنگ مجید ترابی است، رونمایی شد. رونمایی از کتاب‌های صوتی شهید لشگری و شهید خضرایی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

هم چنین رونمایی از بازی اندرویدی تیپ ۶۵ (تک تیرانداز) با احترام به مقام شامخ شهدای مدافع حرم ارتش و نرم افزار اندرویدی آشیانه با هدف معرفی و آشنایی با هواپیماهای نظامی جهان، تولید شده در مرکز ساخت بازی های رایانه ای و مدیریت فضای مجازی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =