انتخابات هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات خراسان شمالی برگزار شد

بجنورد- ایرنا- انتخابات هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات خراسان شمالی روز دوشنبه به صورت الکترونیکی برگزار شد که افراد شرکت کننده ۹ نفر را در مسوولیت‌های مختلف انتخاب کردند.

رضا رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعضای خانه مطبوعات در این انتخابات به ۲ نفر در رسته مدیران مسوول، سه نفر از خبرنگاران، یک نفر از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری، یک سرپرستی روزنامه های کشوری و ۲ نفر بازرس رای دادند.

وی گفت: اعلام انتشار فراخوان و برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات استان از ۱۰ دیماه آغاز شد و  براین استا ۱۸ نفر از فعالان رسانه استان برای هیات مدیره و بازرسی نامزد شدند.

وی افزود: داشتن پنج سال سابقه فعالیت در رسانه، حداقل سن ۲۵ سال، دارای بیمه رسانه و مدرک تحصیلی لیسانس از شرایط ثبت نام در این دوره از انتخابات بود.

وی با بیان اینکه ۵۱ نفر از فعالان رسانه استان عضو اصلی خانه مطبوعات هستند افزود: بیشتر اعضای اصلی خانه مطبوعات استان در این انتخابات شرکت کردند.

رضایی با بیان اینکه همه تمهیدات برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات اندیشیده شده بود، افزود: این انتخابات  از ۹ صبح  آغاز  شد و تا ۱۲ ظهر  ادامه داشت.

پیش‌تر انتخابات خانه مطبوعات قرار بود در ۲۴ دیماه برگزار شود اما به دلیل مشکلات فنی در سامانه رای گیری الکترونیکی به ۱۳ بهمن ماه موکول شد.

به دو نفر در رسته مدیران مسئول، سه نفر از خبرنگاران، یک نفر از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری، یک سرپرستی روزنامه های کشوری و دو نفر بازرس رای بدهند.

خانه مطبوعات خراسان شمالی در سال ۸۴ تشکیل و تاکنون در این استان ۲۵ مجوز نشریه اعم از مکتوب و غیرمکتوب، عمومی و تخصصی ثبت شده است. ۲۵۰ نفر در عرصه رسانه های این استان فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها