دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی با ۳۸۵ برنامه به استقبال دهه فجر رفتند

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان بزرگداشت ستاد دهه فجر در آذربایجان‌غربی گفت: ۳۸۵ رویداد شاخص و وزین فرهنگی به مناسبت بزرگداشت دهه مبارک فجر در دانشگاه‌های استان اجرا می‌شود.

امین رستم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از مجموع برنامه‌های پیش بینی شده به مناسبت بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۷۵ رویداد فرهنگی شاخص و وزین در سطح دانشگاه‌های ارومیه برگزار می‌شود، افزود:  ۲۱۰ عنوان نیز در سطح دانشگاه‌های شهرستان‌های آذربایجان غربی برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان بزرگداشت ستاد دهه فجر طراحی و تدوین رویدادهای مبنایی بصیرت افزایی می‌باشد، اظهار داشت: در اجرای برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی باید ابعاد فکری و شخصیتی شهید سپهبد سلیمانی و شهید دانشمند فخری زاده به نسل جوان و دانشجو تبیین شود.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی با اشاره به ضرورت متناسب سازی برنامه‌ها با ایام کرونایی و تمرکز در بستر فضای مجازی، بیان کرد:  سیره اخلاقی و رفتاری شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم به عنوان سرمایه‌های معنوی ارزشمند از ابعاد مختلف مورد واکاوی و تحقیق علمی قرار گرفته و به جذاب ترین و اثربخش ترین شکل ممکن متناسب با ادبیات ذهنی دانشجویان و اساتید بعنوان الگوی شخصیتی ارائه گردد.

رستم زاده کرسی‌های آزاد اندیشی، نقد، مناظره، مفاهیم و آموزه‌های بیانیه گام دوم انقلاب را از دیگر رویکردهای اساسی در اجرای رویدادهای‌های فرهنگی عنوان و اظهار کرد: کرسی‌های آزاد اندیشی با ایجاد زمینه و فضای آزاد تبادل افکار و نظرات در قالب یک محیط علمی و دانشگاهی فرصتی در جهت تولید فکر و علم به دانشجویان ارائه می دهد.

وی حضور پرشور دانشگاهیان متناسب با ایام کرونا و پروتکل های مربوطه را در برنامه های بزرگداشت دهه فجر مهم ارزیابی کرد و افزود: قرآن بعنوان منبع دستیابی به نایافته‌های بشری و چشمه زلال برنامه‌های جذاب و عطرآگین فرهنگی در ایام دهه فجر خلاقانه مورد تاکید باشد.

وی ادامه داد: قشر دانشگاهی همیشه به عنوان پیشران توسعه علمی و سیاسی کشور مورد توجه بیگانگان بوده و دشمن در صدد است حضور دانشگاه‌ها در مراسمات دهه فجر و انقلابی را کمرنگ نشان دهد.

رییس کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان بزرگداشت ستاد دهه فجر آذربایجان غربی افزود: برنامه های فرهنگی متنوعی در فضای مجازی و بصورت وبیناری از جمله نشست های تخصصی، کرسی های آزاد اندیشی، برگزاری نمایشگاه‌ها و اردوهای جهادی، جشنواره‌های دانشجویی سطح دانشگاه‌ها، نشست‌های بصیرتی با موضوع دهه فجر، برپایی تریبون‌های آزاد دانشجویی، برگزاری شب شعر و خاطره نویسی، مسابقات عکاسی و برپایی گفتمان‌های سیاسی در سطح دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، علمی کاربردی، آزاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، بسیج دانشجویی و جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به عنوان اعضای اصلی کمیته دانشجویی بزرگداشت دهه فجر هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha