۵۵۰۰ تن سهمیه شکر تنظیم بازار به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: پنج هزار و ۵۰۰ تن سهمیه شکر تنظیم بازار به این استان اختصاص یافت که ۲ هزار و ۲۰۰ تن برای مصرف حدود ۸۰۰ واحد صنفی و سه هزار و ۳۰۰ تن به‌منظور مصرف ۳۵ واحد صنعتی اختصاص داده شد.

حسن شمسی‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از ابتدای ماه‌جاری قیمت شکر مصرفی در صنف و صنعت با ۷۳ درصد افزایش از ۶۶ هزار و ۵۰۰ ریال به ۱۱۵ هزار ریال رسید.
وی تصریح کرد: برای تنظیم مصرف خانوارهای چهارمحال و بختیاری ماهانه ۲۷۰ تن شکر بسته‌بندی با قیمت ۸۷ هزار ریال به‌ازای هر کیلوگرم وارد بازار می‌شود.
وی یادآور شد: به‌طور یقین افزایش ۷۳ درصدی قیمت شکر صنف و صنعت، در بالا رفتن نرخ افزون‌بر ۷۰ محصول تولیدی که شکر به‌عنوان ماده اولیه در آن‌ها کاربرد دارد، نقش مستقیم دارد.
معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، میانگین مصرف شکر بین خانوارهای کشور و استان را ماهانه یک کیلوگرم به‌ازای هر نفر دانست و اظهار داشت: ماهانه سه هزار تن شکر برای مصرف خانوارهای این استان در بازار توزیع می‌شود.
شمسی‌پور گفت: برای توزیع شکر در بخش‌های مختلف صنف، صنعت و خانوار در چهارمحال و بختیاری هیچ‌گونه مشکل و کمبودی وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، اصناف تولید کننده گز و توزیع کننده لبنیات و خواروبار بیشترین و مهمترین اصناف فعال در استان چهارمحال و بختیاری به شمار می‌روند.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha