جشنواره مطبوعات فصلی نو در رسانه های ایلام رقم زد

ایلام - ایرنا - رییس خانه مطبوعات و رسانه های استان ایلام گفت: سومین جشنواره فصلی مطبوعات و رسانه های استان که هفته‌ گذشته اختتامیه آن برگزار شد، فصلی نو در رسانه های این استان رقم زد.

سامی شهبازی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رقابت خبرنگاران در این جشنواره افزود: رقابت سالم یکی از پل‌هایی است که می‌تواند کیفیت‌آفرین و رشددهنده باشد و دیده شدن، ارزیابی شدن و در محک نقد و داوری قرار گرفتن، برای کسانی که دغدغه کار حرفه‌ای در رسانه دارند، بسیار مهم است و می‌تواند در ارتقای شاخص‌های روزنامه نگاری تراز، اثر جلوبرنده داشته باشد.

وی ادامه داد: ابتکاری نو پدید به نام جشنواره فصلی مطبوعات که در کشور و در استان رقم خورده و نگاهش درون استانی است، می‌تواند این رشد را برای جامعه رسانه‌ای استان به ارمغان آورد.

وی اظهار کرد: از نخستین جشنواره فصلی مطبوعات ایلام با ۱۲۰ اثر و ۱۰ برگزیده، در دومین دوره به ۴۰۰ اثر و ۱۴ برگزیده و در سومین دوره نیز به رقم قابل توجه ۵۲۰ اثر و ۳۹ برگزیده رسیده ایم که این رویش نشان می‌دهد جشنواره فصلی مطبوعات اعتمادآفرین بوده و در هر دوره افرادی شاخص و تراز در خبرنگاری و روزنامه نگاری شرکت کرده و برگزیده شده اند.

وی اظهار کرد: رویش افراد گمنام و تازه به جمع خانواده رسانه پیوسته نیز از دیگر برکات و آثار جشنواره فصلی مطبوعات استان ایلام است که در این دوره نمود فوق العاده ای داشت، افرادی که با وجود سابقه کم، آثار شایسته ای در سومین دوره ارائه کرده بودند و مورد تقدیر نیز قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: اگر این رویش و پرورش افراد مستعد عرصه رسانه تنها دستاورد جشنواره فصلی باشد کافی به نظر می‌رسد.

وی گفت: جشنواره فصلی مطبوعات ایلام برای چهارمین دوره خود، باید پل‌سازی خود را گسترش داده و بین فضای مجازی و فضای رسانه های دارای مجوز ارتباط هدفمند ایجاد کند.

این پیشکسوت مطبوعات گفت: در جشنواره چهارم با اضافه کردن یک بخش ویژه با عنوان فضای مجازی، این فرصت برای فعالان مجازی فراهم خواهد شد که هم در حوزه تولید محتوای مدنظر سیاستگذاری جشنواره قلم بزنند و هم خود را به محک معیارهای حرفه‌ای قلم زدن در فضای رسانه بسنجند.

وی با قدردانی از پوشش رسانه ای و بازتاب مطلوب اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان توسط رسانه های مکتوب و برخط و همچنین صدا و سیمای مرکز ایلام از همه مسوولان سیاسی، نظامی، قضایی، امنیتی، اقتصادی، دادستانی مرکز استان، و بویژه امام جمعه، استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قدردانی کرد.

وی در خصوص حمایت مالی این جشنواره گفت: در پی مطالبه‌گری اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های استان از مدیرکل روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس مبنی بر تأمین جوایز جشنواره فصلی مطبوعات و پیگیری و رایزنی های مستمر از طریق مدیران ارشد هلدینگ خلیج فارس و به تبع مدیر پتروشیمی استان، مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از محل مسئولیت‌های اجتماعی به حساب خانه مطبوعات در نهایت واریز شد که جهت آموزش، برگزاری جشنواره چهارم و سایر اقدامات مدنظر مجمع عمومی خانه و هیئت مدیره در نهایت شفافیت هزینه خواهد شد.

شهبازی همچنین از استاندار ایلام نیز بابت اختصاص ۲۰۰ میلیون ریال به خانه مطبوعات در آستانه برگزاری اختتامیه جشنواره سوم که با وصول این مبلغ در حساب خانه، در راستای اهداف مورد نظر خانه مطبوعات و رسانه‌های استان هزینه خواهد شد قدردانی کرد وگفت: اگرچه عنایت های استاندار ایلام در مقاطع مختلف نسبت به این خانه جاری است.

وی همچنین از مدیرعامل مخابرات نیز جهت در اختیار گذاشتن محل اسکان برای داور مدعو و سایر همکاری های لازم در این زمینه قدردانی کرد.

رییس خانه مطبوعات ایلام از همه اعضای مجمع، هیئت مدیره پیگیر و خلاق خانه مطبوعات و رسانه‌های استان و ارکان محترم سومین جشنواره فصلی رسانه‌های استان، داوران و بویژه دبیر محترم اجرایی این برنامه قدردانی کرد.

سومین جشنواره فصلی مطبوعات و رسانه‌های ایلام شامگاه پنج شنبه ۹ بهمن ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =