ایران به هماهنگی با همه طرف‌های افغان ادامه می‌دهد

تهران- ایرنا- سفیر سابق ایران در افغانستان در پی سفر اخیر هیات طالبان به تهران، نوشت: ایران به نقش سازنده خود با هماهنگی همه طرف‌ها ادامه می‌دهد.

محمدرضا بهرامی روز یکشنبه حساب کاربری خود در توییتر نوشت: سفر اخیر هیات طالبان به تهران در هماهنگی کامل با دولت و شورای عالی مصالحه ملی افغانستان بود.

سفیر سابق ایران در افغانستان افزود: حل بحران جاری در افغانستان تنها از طریق استمرار مذاکرات و توافق درون افغانی می‌تواند منجربه ثبات پایدار دراین کشور و منطقه شود. ایران به نقش سازنده خود با هماهنگی همه طرف‌ها ادامه می‌دهد.

هیات طالبان به ریاست ملا برادر که در تهران به سر می برد صبح امروز با محمد جواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه در دیدار با هیات طالبان به ریاست ملا برادر ضمن ابراز خشنودی از ایده تشکیل حکومتی همه شمول با حضور همه اقوام و گروهای سیاسی در افغانستان اظهار داشت: تصمیمات سیاسی نمی تواند در خلا اتفاق بیافتد و تشکیل حکومت همه شمول باید در یک فرایند مشارکتی و با در نظر داشت ساختارها و نهادها و قوانین بنیادی مانند قانون اساسی شکل گیرد.

ظریف از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل گفت‌وگو بین طالبان و دولت و دیگر گروه‌های افعانستانی  خبر داد و گفت: مردم خوب افعانستان مظلوم واقع شده اند جنگ و اشغال افعانستان لطمات سنگینی به مردم افعانستان وارد ساخته است، امیدوارم که تمام تلاش شما آن باشد که آلام و مشکلات مردم  هرچه زودتر به پایان رسد و با برقراری صلح در افعانستان هرچه زودتر بهانه اشغالگران از دستشان خارج شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha