عزیزی: با بودجه سه میلیاردی هیچ اتفاقی برای تنیس نمی‌افتد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون تنیس گفت: بودجه فداسیون تنیس کم است و با این بودجه نمی توان در زمینه قهرمانی فعالیت کرد. 

به گزارش ایرنا، داود عزیزی در حاشیه برگزاری مسابقات جام حذفی تنیس اظهار داشت: اولین فدراسیونی بودیم که نخستین دوره مسابقات بین المللی را برگزار کردیم و کیش هم میزبانی خوبی داشت. در مسابقات جام حذفی تنیس بانوان با ۷۵ درصد رشد کمی مواجه بودیم و در بخش مردان ۱۸۳ تیم حضور داشتند. از طرفی تعداد باریکنان به ۱۱۲ نفر رسید که ۱۸ نفر خارجی بودند.

وی افزود: اتفاقات خوبی در این مسابقات افتاد و اجازه دادیم چند تیم بازیکن خارجی بیاورند. این موضوع سطح بازی‌ها را بالا می‌برد و در مجموع بازخورد این مسابقات مثبت بود. 

رییس فدراسیون تنیس درخصوص دخالت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و گرفتن زمین‌های تنیس گفت: فدراسیون تنیس آکادمی استقلال، مجموعه امجدیه و شهید شیرودی را سال‌ها در اختیار داشت، اما الان هیچکدام را ندارد، به نظر من شرکت‌ توسعه عجله کرد چراکه اگر اجازه می‌داد تغییرات صورت می‌گرفت، به نتیجه مطلوبی می‌رسیدیم.

وی ادامه داد: دلیل شرکت توسعه و تجهیز این است که فدراسیون به تعهداتش عمل نکرده بنابراین زمین‌ها را در اختیار گرفته است، اما الان فدراسیون به تعهداتش عمل و بدهی ٣ میلیاردی را پرداخت کرده است. 

وی خاطرنشان کرد: مگر می‌توان بدون زیرساخت لازم کار قهرمانی از فدراسیون بخواهند؟ این امر امکان پذیر نیست چون لازم و ملزوم هم هستند. 

عزیزی در ادامه مطالب خود افزود: در حال انجام مذاکرات هستیم و معاون توسعه ورزش قهرمانی قول داد در این زمینه با شرکت توسعه مذاکره کند و امیدوارم شرکت توسعه و نگهداری دراین باره تصمیم جدی بگیرد که چه کاری می‌خواهد انجام دهد باید ببینیم با گذشت زمان اتفاقات خوبی برای تنیس رخ می دهد یا خیر.

وی درباره افزایش بودجه فدراسیون تنیس اظهار داشت: دو بودجه درآمدی و دریافتی از وزارت ورزش و جوانان داریم که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بودجه دریافتی ما از وزارت ورزش و جوانان است که به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده که رشد خوبی داشته است. درباره بودجه درآمدی نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا نمی‌توانم دقیق بگویم چه مبلغی است اما در مجموع بودجه فدراسیون تنیس با این شرایط ارزی خیلی کم است به عبارت دیگر با سه میلیارد تومان هیچ اتفاقی برای رشته تنیس نمی‌افتد مگر اینکه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگاه خاصی داشته باشند. 

وی افزود: جزو فداسیون‌هایی هستیم که سالی ۲۴۰ میلیون تومان یعنی کمترین پول را از کمیته ملی المپیک دریافت می‌کند. این مبلغ برای اعزام یک قهرمان کشورمان به یک تورنمنت نیز جوابگو نیست. باید نگاه کمیته ملی المپیک تغییر کند که البته رئیس کمیته ملی المپیک هم قبول کرده است. باید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان بپذیرند که این مبلغ برای تنیس کم است. یک وظیفه هم خودمان داریم که درآمدزایی کنیم که در تلاش هستیم.

رئیس فدراسیون تنیس با اشاره به تعامل با کشورهای دیگر برای برگزاری کمپ‌هایی جهت توسعه تنیس ایران گفت: از یک سو حریفان تمرینی خارجی را برای دو سه هفته به ایران آورده تا با تنیسورهای کشورمان تمرین و بازی کنند از طرف دیگر بازیکنان در مسابقات خارجی شرکت کنند و ما هم باید به آنها کمک کنیم. پیگیر هستیم بازیکنان خارجی به ایران آمده و تمرین کنند که با توجه به معرفی سرمربیان تیم‌های ملی زنان مذاکرات‌مان را برای آوردن بازیکنان خارجی انجام دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha