۱۲ زندانی جرائم غیرعمد در ایلام به کانون خانواده بازگشتند

ایلام - ایرنا - در اولین روز از دهه فجر، ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد و نیازمند با کمک مقام معظم رهبری و ستاد دیه در ایلام آزاد شدند.

به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری استان ایلام روز یکشنبه در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی سیاست دوره تحولی قوه قضاییه را کاهش جمعیت کیفری و پیشگیری از وقوع جرم معرفی کرد.

علی دهقانی افزود: پیرو تاکید رییس قوه قضاییه در خصوص پایش و غربالگری پرونده های قضایی زندانیان ۱۵۷ زندانی از زندان آزاد و با همت خیرین، ستاد دیه، بسیج حقوقدانان، انجمن حمایت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ابتدای سال تاکنون ۱۰۰ زندانی جرائم غیرعمد نیز به آغوش خانواده خود بازگشتند.

مدیرکل زندان های استان ایلام نیز تاکید کرد: به نیت دوازدهم بهمن ماه سالروز بازگشت امام راحل(ره) به میهن اسلامی، تعداد ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان از زندان آزاد شدند.

مجید احسانی اضافه کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) با اهداء مبلغ بیش از  سه میلیارد ریال که به نوعی هدیه مقام معظم رهبری است، در این امر خداپسندانه نقش بسزایی داشت و ستاد دیه و انجمن حمایت نیز با مبلغی بیش از ۶۰۰ میلیون ریال در آزادی زندانیان سهیم بودند.

دادستان مرکز استان نیز در خصوص آثار مطلوب کمک های مومنانه و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: تلاش مسوولان زندان ها و مراجع قضایی در راستای حل مشکلات زندانیان است و با همت خیرین و مردم نیک اندیش، تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد خواهند شد.

افشار خسروی زاد به بازگشت سالم زندانیان به جامعه و اقداماتی که با هدف بازپروری در سطح زندان های استان اجرا می شود اشاره کرد و یادآور شد: اثربخشی فعالیت های اصلاحی و تربیتی در کاهش جمعیت کیفری و عدم تکرار جرم موثر خواهد بود و مراجع قضایی با اعطای تسهیلات قضایی به واجدین شرایط، زمینه آزادی و کاهش جمعیت کیفری را فراهم می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha