افزون بر ۲۳ هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های دهه فجر هزینه شد

شیراز-ایرنا-استاندار فارس گفت: افزون بر ۲۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای یک هزار و ۱۴۶ طرح که در دهه فجر ۹۹ در این استان افتتاح می‌شود، هزینه شده است.

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز، افزود: این تعداد پروژه در ایام دهه فجر و به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد.
وی اضافه کرد: از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح، ۴۶ پروژه متعلق به حوزه آب آشامیدنی، ۴۲ پروژه راه‌سازی، ۹۰ پروژه فضاهای آموزشی و فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش، ۱۴ پروژه امور آموزشی، فرهنگی، هنری و رفاهی مراکز آموزش عالی و سازمان‌های فرهنگی و هنری، ۵۷ پروژه امور بهداشت و درمان و ۱۰۰ پروژه  حوزه برق و برق‌رسانی است.
رحیمی بیان کرد: همچنین ۲۰۹ طرح متعلق به حوزه عمران شهری و روستایی، ۱۱۹ پروژه مسکن شهری و روستایی، ۵۱ پروژه امور ورزشی، ۱۶۷طرح‌تولیدی در بخش صنعت و کشاورزی و ۲۵۱ پروژه به سایر طرح‌های عمرانی، زیربنایی، خدماتی و رفاهی تعلق دارد.
استاندار فارس اظهار داشت: علاوه بر این، همزمان با دهه مبارک فجر شاهد آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ پروژه با اعتباری افزون بر یک هزار میلیارد تومان در این استان خواهیم بود.
وی گفت: ظرف ۲ سال گذشته نیز بیش از سه هزار پروژه در فارس اجرایی شده که بیانگر این است که دولت بدون هیاهو و شلوغ کاری، اقدامات عظیمی در این استان به سرانجام رسانده اما عده‌ای منافع خود را در تخریب دولت و ندیدن خدمات ارائه شده می‌دانند و به بهانه‌های مختلف به دنبال تضعیف دولت و رییس جمهوری هستند.
استاندار فارس بیان داشت: ۳۵ پروژه مهم و اثرگذار در فهرست باقی مانده پروژه‌های دولت در استان قرار دارد که تا نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید که حوزه‌های ریلی، بزرگراهی، سدسازی، بیمارستان و آموزشی را شامل می‌شود.
رحیمی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه‌ها نیز ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که که به این امر اختصاص داده خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =