عملکرد موفق نظام اسلامی، نتیجه کارآمدی نیروهای قوی خواهد بود

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ضعف ساختاری را می توان با کارآمدی نیروهای قوی پوشش داد، گفت: عملکرد موفق نظام اسلامی وابسته و در نتیجه کارآمدی نیروهای قوی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر با حضور در سازمان بسیج دانشجویی، از نزدیک در جریان فعالیت‌های این نهاد انقلابی قرار گرفت.

 محمد جواد نیک روش، رییس سازمان بسیج دانشجویی در این دیدار با اشاره به اهمیت بسیج دانشجویی در نگاه امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام خمینی (ره) در سال ۶۷  یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها را بسیج دانشجویی و طلبه‌ها عنوان کردند. جمله‌ای که نشان دهنده نگاه امام خمینی (ره) به افق حکومت اسلامی است.

وی افزود: وقتی که امام طلاب و دانشجویان را مورد خطاب قرار می‌دهند، در واقع همان خطاب به علم محسوب می‌شود. در بیانیه گام دوم نیز وقتی رهبر معظم انقلاب صحبت از جوانان به میان می‌آورند، در واقع منظورشان دانشجویان و طلاب حوزه علمیه است. 

رییس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به فعالیت‌های بسیج دانشجویی در عرصه تربیت نیروهای طراز انقلاب و ایفای نقش آن نیروها در مسائل و حل مشکلات انقلاب اسلامی گفت: سازمان بسیج دانشجویی کار دقیقی را روی اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام داده است و آنچه حضرت آقا در مورد بسیج، دانشجو و دانشگاه فرمودند را جمع‌بندی کرده است که نتیجه آن نقشه راهی مبتنی بر نهضت مسأله محور می‌باشد. 

در ادامه، حاج علی اکبری با قدردانی و تشکر از فعالیت و عملکرد سازمان بسیج دانشجویی گفت: عملکرد بسیج دانشجویی حاصل تلاش نیروهای تیزبین آن مجموعه است. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقشه راهی که بسیج دانشجویی به آن دست یافته، اظهار کرد: اگر آن نقشه راه پیگیری و اجرا شود نتایج خوبی خواهد داشت. مسیر ترسیم شده برگرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است و هر زمان به بیانات رهبری عمل شده، توفیقات بی شماری به دست آمده است.

وی گرفتاری و مشکلات امروز جامعه را به دلیل عدم عمل به فرامین و بیانات رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: در کنار مباحثی که در بدنه بسیج دانشجویی براساس نهضت مسأله محور انجام می گیرد، زمینه رشد نیروهای انقلابی نیز فراهم گردد چون امروز کشور نیاز به نیروهای انقلابی دارد و احساس می‌شود که چرخه کاملی برای رشد نیروهای انقلابی طراحی نشده است. 

حاج علی اکبری با اشاره به موضوع ساختار، نیرو و توجه اساسی به تربیت نیروی قوی بیان داشت: ضعف ساختاری را با نیروهای قوی می‌توان پوشش داد که به مرور نیز آن‌ها ساختار مناسب طراحی می‌کنند. بنابراین عملکرد موفق نظام اسلامی، وابسته به کارآمدی نیروهای قوی خواهد بود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، با اشاره به فعالیت ائمه جمعه گفت: اقدامات ائمه جمعه کشور در قالب یک برنامه راهبردی تدوین شده و بر این اساس، امام جمعه هر شهر نقشه تعالی منطقه خود را به کمک نخبگان منطقه طراحی می‌کند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha