استاندار تهران: یک‌ هزار و ۱۹۵ پروژه در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: در دهه فجر امسال یک هزار و ۱۹۵ پروژه با اعتبار ۱۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۱ هزار نفر در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در استان تهران نرخ بیکاری نزدیک ۱۲ درصد بود که در سال ۹۸ به ۹.۶ درصد و در تابستان امسال به ۶.۸ درصد رسید.

استاندار تهران گفت: کاهش نرخ بیکاری در استان نشان می دهد مسئولان در جایگاه های مختلف اقتصادی و در شرایط متفاوت توانسته اند در زمینه تحقق اشتغالزایی ۹۶ هزار نفری امسال گام بردارند.

وی افزود: طی ۱۰ ماه سال جاری برای نزدیک به ۸۶ هزار نفر اشتغالزایی در سطح استان تهران انجام شده است که نشان می دهد مدیریت استان در حوزه های مختلف در بخش اشتغال یک اهتمام ویژه داشته است.

محسنی بندپی اظهار داشت: طی تمام سال های پس از پیروزی انقلاب همواره با فشارهای اقتصادی و سیاسی مختلف مواجه بودیم و این شرایط طی یک سال گذشته با شیوع ویروس کرونا سخت تر نیز شده است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت : از ۱۵ آبان سال جاری به این سمت در حوزه بیماری کرونا شاهد روند نزولی شیوع بیماری هستیم و در جریان تولید واکسن نهادهای مختلف اقدام کرده اند که نشان دهنده توانمندی ایران است.

محسنی بندپی همچنین با اشاره به دهه فجر ادامه داد: در ایام مبارکی قرار داریم که یادآوری رهبری داهیانه امام راحل است که عزت و سربلندی را برای همه مسلمانان در پی داشت.

وی با اشاره به نزدیکی میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: زنان در جریان انقلاب پیشرو بودند و  این روز را به بانوان تبریک می گویم.

محسنی بندپی اظهارداشت: انقلاب ما انقلاب دینی، فرهنگی و سیاسی بود و از بدو پیروزی انقلاب شاهدیم که مردم در سرنوشت کشور با حضور در پای صندوق های رای مشارکت دارند.

استاندار تهران در خصوص عملکرد ستاد کرونا اعلام کرد: ما یک نگاه جامع به مدیریت کرونا داشتیم و ۲۵ گروه علمی و تخصصی عضو ستاد کرونای استانی هستند.

وی افزود: متخصصی اعلام کرده بود که اگر قصد توقف ویروس کرونا را دارید نسبت به مدیریت حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس اقدام کنید.

محسنی بندپی ادامه داد: در شیوع و انتقال بیماری تصمیمی نظام گرفت که هر کسی فارغ از شرایطش از خدمات درمانی حوزه کرونا بهره مند شوند.

استاندار تهران گفت: این شرایط کنونی کرونا در  کشور و تهران نشان می دهد که تیم های متخصص آن را مدیریت کرده اند.

۸۵ درصد کودکان کار استان از اتباع هستند

وی در مورد مدیریت آسیب های اجتماعی در تهران خاطر نشان کرد: سر ریز آسیبهای اجتماعی کشور وارد استان می شود و ۸۵ درصد کودکان کار استان از میان اتباع هستند و گاه حتی بحث قاچاق کودک برای سودجویی مطرح می شود.

توضیحات بندپی درباره بازداشت شماری از مدیران استانی و دهیاران

وی در خصوص بازداشت تعدادی از مدیران استانی و دهیاران نیز گفت: هر زمان که دستگاه های نظارتی اعلام کنند که مسائلی وجود دارد ما ورود می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در همه دستگاه ها این وجود دارد اما وقتی ۴۴ شهرداری و ۱۶ فرمانداری زیرمجموعه است، چنین مسائلی بیشتر پیش می آید.

محسنی بندپی تاکید کرد: در این مدت ما تقویت بازرسی و شفاف سازی در مناقصه ها را داشتیم تا اجازه ندهیم کار به دستگیری مدیران بکشد.

فاصله گذاری اجتماعی کاهش یافته است

وی افزود فاصله گذاری اجتماعی کاهش یافته است وقتی می گوییم که فعالیت مشاغل آزاد است طبیعی است که فاصله گذاری اجتماعی کاهش پیدا می کند و اکنون ۷۲.۹ درصد فاصله گذاری اجتماعی است.

استاندار تهران گفت: ما با چنگ و دندان در حال تلاش برای حفظ وضعیت موجود کرونایی هستیم.

وی اعلام کرد: طرح شهید سلیمانی طرح بسیار ارزشمندی است و آنچه که انتظار می رفت با کمک مراکز بهداشت و درمانگاه مراقبت شود و این طرح نقطه ضعف مدیریت بیماری را پوشش داد.

استاندار تهران در خصوص آلودگی هوا نیز خاطرنشان کرد: آلودگی هوا ۲ قسمت است که یکی کاهش عوامل خطر و دیگری انباشت آلاینده هاست.

وی به کاهش تردد کامیونت های آلاینده و انجام دادن عوامل مربوط به کاهش انباشت آلودگی هوا اشاره کرد.

محسنی بندپی افزود: نیروی انتظامی واقعا پای کار بود هم در رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هم تردد خودروها و وسایط نقلیه آلاینده و تاکنون نیز ۶ نفر شهید در حوزه آلودگی و یک هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در میان عوامل انتظامی داشتیم.

وی از جریمه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار فرد در کل کشور در تخلف رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و ادامه داد: از موثرترین مداخلاتی بوده که در کاهش زنجیره کرونا خیلی نقش داشته است.

محسنی بندپی در مورد شهرداری لواسانات اعلام کرد: قانون و دموکراسی مزایا و معایبی دارد و شورا برای انتخاب شهردار لواسان تصمیم گرفت.

استاندار تهران گفت: انتخاب شهردار بر اساس قانون بر عهده شورای شهر است و حتما باید آن را پاس بداریم.

وی با بیان اینکه مصوبات شورای شهر در فرمانداری بررسی می شود، افزود: هر جایی که دستگاه های نظارتی هشدار دهند ما به سرعت وارد می شویم و دخالت می کنیم.

هنگام خاموشی باید از قبل اطلاع رسانی شود

وی ادامه داد: وقتی بحث از خاموشی ها شد گفتند که خانگی و تجاری خط قرمز است و باید پذیرفت که ناجا نیز اعلام کرده است که این خاموشی ها می تواند در بروز حوادث و سوانح و جرایم موثر باشد.

استاندار تهران گفت: حتما اگر بناست خاموشی داده شود باید از قبل اطلاع رسانی شود تا مردم خبردار باشند.

وی از ورود ۱۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و افزود: در ستاد کرونای استان, مسئولان شهری اعلام کردند که ناوگان ریلی تهران ظرفیت جابجایی هشت میلیون نفر را دارد و اگر قطارها اضافه شود میزان فاصله گذاری اجتماعی نیز افزایش می یابد و ما اکنون به چهار هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم و برای بازسازی آنها ۱۷۵ میلیارد تسهیلات ارزان قیمت پیش بینی شده است.

تهران آماده برگزاری ۴ انتخابات سال ۱۴۰۰ است

وی در مورد انتخابات گفت: شعار انتخابات پیش رو مشارکت قانون مداری است و باید شرایط حضور افراد متعهد در انتخابات فراهم شود.

محستی بندپی با بیان اینکه تهران آماده برگزاری هر چهار انتخابات است، افزود: تهران توانسته ۲۴ پله در زمینه بررسی صلاحیت و رسیدگی به مدارک با استفاده از فناوری اطلاعات صعود کند.

وی یادآورشد: انتخابات پیشرو مثل ادوار گذشته نیست و نیازمند تحرک هستیم تا مشارکت را افزایش دهیم.

محسنی بندپی افزود: در مظلومیت تهران همین بس که سالانه ۲۰۰ هزار نفر حداقل به جمعیت آن اضافه می شود اما زیر ساخت ها هیچ شباهت و نسبتی با رشد چنین جمعیتی ندارد.

خبر تکمیل می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =