مدیرکل ورزش و جوانان: آمار ازدواج در قم افزایش یافت

قم - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال جاری، میزان ازدواج در این استان هفت درصد افزایش و آمار طلاق ۶.۷ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش یافت.

رسول منعم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، فرهنگ سازی، آموزش های پیش، حین و پس از ازدواج و ایجاد مراکز مشاوره خانواده را از جمله اقدام های مهم در کاهش آمار طلاق در این استان دانست و افزود: استان قم جزو سه استان مطرح کشور در کاهش آمار طلاق در سال جاری است.

وی ادامه داد: به منظور کمک به زوج های جوان، دولت تسهیلات ازدواج را از ۳۰ میلیون ریال در سال ۹۶ به ۵۰۰ میلیون ریال برای هر زوج در سال جاری افزایش داد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، ادامه داد: پرداخت به موقع و به روز تسهیلات ازدواج از جمله موضوع های مهمی است که در سطح استان با حساسیت فراوان دنبال می شود و این امر موجب شده تا این استان از نظر پرداخت تسهیلات ازدواج جزو سه استان اول کشور قرار گیرد.

منعم، با بیان اینکه سال گذشته سه هزار و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج به زوج های جوان قم پرداخت شد، افزود: در سال جاری نیز به بیش از ۸۳ درصد از زوج های متقاضی، تسهیلات ازدواج پرداخت شده است ضمن اینکه سایر متقاضیان نیز در مرحله تکمیل پرونده و یا روند دریافت وام هستند.

وی با اشاره به هم افزایی میان دستگاه ها و نهادهای مختلف به منظور رفع چالش ها و موانع پیش روی جوانان، ‌ادامه داد: ازدواج، اشتغال، ساماندهی اوقات فراغت و همچنین استفاده از ظرفیت های جوانان در فعالیت های اجتماعی در قالب سازمان های مردم نهاد از جمله مباحثی است که در سطح استان پیگیری می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان استان به ریاست استاندار قم و با حضور تمام مسئولان دستگاه های مرتبط به صورت مستمر در استان تشکیل و در آن پیرامون موضوع های مرتبط با جوانان تصمیم گیری می شود.

منعم حمایت از سمن ها را از جمله اولویت های دولت تدبیر و امید دانست و ادامه داد: تعداد سازمان های مردم نهاد استان از  ۲ سمن در سال ۹۲ به ۴۷ سمن در سال جاری افزایش یافته است که این سازمان های مردم نهاد در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در حال فعالیت های بسیار موثر در سطح استان هستند.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت جوانان در استان گفت: تلاش،‌ پشتکار، انگیزه، کار شبانه روزی، ‌خلاقیت و ابتکار از جمله ویژگی های جوانان است که با بهره گیری از این ظرفیت ها می توان شاهد تحول در بخش های مختلف استان بود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم با تاکید بر اینکه جهت‌گیری این استان استفاده از ظرفیت جوانان در مدیریت بخش‌های مختلف قم است گفت: در آخرین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قم، طرح تربیت و توانمندسازی دستیاران جوان مدیران در استان به تصویب رسید که بر اساس آن تمام دستگاه های استان ملزم به بهره گیری از ظرفیت جوانان در عرصه های مدیریتی شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha