امام جمعه شاهرود: صبر و تقوای مردم عامل پیروزی انقلاب بود

شاهرود – ایرنا – امام جمعه شاهرود با بیان اینکه صبر و تقوای مردم عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در محاسبات مادی نمی گنجد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی روز یکشنبه در نشستی که به مناسبت آغاز دهه فجر برگزار شد، افزود: در اثر صبر و تقوایی که مردم داشتند، خداوند امدادهای غیبی را برای پیروزی انقلاب فرستاد و مردم طوری موفق شدند که در محاسبات مادی نمی گنجد.

وی به منویات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "دست دیگری را پشتیبان این انقلاب می بینند" اشاره نمود و اظهار داشت: ارتش شاهنشاهی با آن همه مستشار، پشتیبانی کشورهای دیگر و آن همه ابزار و امکانات نتوانست مقاومت کند و این امر قابل تحلیل عادی و مادی نیست.

امینی با بیان اینکه انقلاب ما با عوامل عادی و مادی به پیروزی نرسید، تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس که می توان آن را جنگ جهانی سوم نامید هم از جهت عادی باید جزو شکست خوردگان قطعی می بودیم اما این طور نشد.

امام جمعه شاهرود جنگ امروزی را جنگ جهانی ترکیبی نامید و اظهار داشت: در این جنگی که دشمن بر ما تحمیل کرده ، اگر بخواهیم امدادهای غیبی که خداوند آن را وعده داده شامل ما شود باید تبعیت و حضور آگاهانه مردم و مسوولان را داشته باشیم.

امینی با بیان اینکه دهه فجر دهه شکرگزاری است، افزود: این دهه نعمت بزرگی از ناحیه امدادهای غیبی و الهی و پیروزی حاصل رهبری عالمی فقیه و حضور آگاهانه مردم بود.

امام جمعه شاهرود ادامه داد: همان طور که برای مسایل شرعی از تقویم قمری و امور ملی از تقویم  شمسی استفاده می کنیم باید تقویمی هم برای انقلاب قرار داد که آغاز آن ۲۲ بهمن باشد و در این تقویم آنچه در کشور، استان و شهرستان طی یکسال می گذرد را مورد بررسی قرار داد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان شاهرود دارای ظرفیت های بالایی از جمله معادن فراوان است، تصریح کرد: یکی از کارهایی که مسوولان باید در چشم انداز آینده شهرستان دنبال کنند از خام فروشی در این صنعت جلوگیری کرده و فرآوری مواد معدنی را در این شهرستان انجام دهند.

سرپرست فرمانداری شهرستان شاهرود هم در این نشست ضمن تبریک مناسبت های پیش رو گفت: برگزاری آیین های دهه فجر فرصت مناسبی برای تجدید میثاق با خون شهدا و آرمان های امام راحل(ره) و بیعت با ایشان است.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه برای ورود به گام دوم انقلاب باید با اندیشه های پیامبر گونه مقام معظم رهبری عهد و پیمان بست، افزود: به رغم محدودیت هایی که در حوزه اقتصادی ناشی از تحمیل تحریم ها به وجود آمده اما قطار خدمت توقف نداشته و دلسوزان نظام بر تلاش خود افزوده و مشکلات را برطرف می کنند.

وی به طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال اشاره کرد و اظهار داشت:  ۷۲ طرح عمرانی و پنج طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۲۱۳ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست فرمانداری شهرستان شاهرود با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری در حوزه عمرانی ۷۳ میلیارد تومان است، گفت: سرمایه‌گذاری در بخش غیر دولتی در حوزه اقتصادی هم ۱۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

جلالی از آغاز عملیات اجرایی ۲۹ طرح در دهه فجر امسال خبر داد و خاطر نشان کرد : ۲۶ طرح عمرانی و سه طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۲۳۵ میلیارد تومان و با اشتغال‌زایی ۱۴۵ نفر کلنگ زنی می شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد طرح های قابل افتتاح امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است ، اظهار داشت : هزینه طرح‌های امسال نسبت به سال گذشته دستکم سه برابر بوده که این میزان اعتبار نشان دهنده اهمیت این طرح‌ها است.

سرپرست فرمانداری شهرستان شاهرود حجم اعتبارات عمرانی امسال را ۵۵ میلیارد تومان خواند و افزود: این حجم اعتبار نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

جلالی کم آبی را تهدیدی برای ۳۰ هزار هکتار کشاورزی شهرستان دانست و گفت:مخاطراتی در چند سال اخیر متوجه باغداران شهرستان بوده که می توان به سرمازدگی ۹ هزار هکتاری باغ ها اشاره نمود.

وی با بیان اینکه می توان با نظام اصلاح و بهبود در حوزه زراعت و باغی فرصت های بهتری را فراهم کرد، ابراز داشت: فرصت شکل گیری مزارع خورشیدی موقعیت خوبی می تواند برای این منطقه فراهم کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان شاهرود حوزه معدن را در تولید ثروت ارزشمند خواند و اظهار داشت: تاکنون بیشتر معادن منطقه مواد معدنی را خام فروشی کرده و عمل فرآوری را که موجب اشتغال فراوان می شود را در دیگر استان ها انجام می دهند که باید با فراهم کردن زیرساخت ها و آوردن تکنولوژی جدید از این کار جلوگیری نمود.  

نخستین روز دهه فجر مصادف با سالروز ورود تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی به میهن است؛ روزی که خورشید انقلاب در ایران طلوع کرد و نوید رها شدن از بند ظلم طاغوتیان داد. در این روز بسیاری از شخصیت ها و نهادها با حضور در گلزار شهدا با آرمان های امام خمینی (ره) تجدید پیمان کرده و بر پایبندی خود به اصول انقلاب تاکید کردند.

دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی مزار شهدا، رژه موتوری و نواختن زنگ انقلاب از دیگر برنامه های نخستین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان شاهرود بود.     

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =