پایان بدون مدال ملی‌پوشان در رقابت‌های تفنگ و اهداف پروازی آسیا

تهران-ایرنا- روز دوم و پایانی مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا امروز (یکشنبه) در حالی برگزار شد که تیم‌های تفنگ و اهداف پروازی زنان و مردان ایران نتوانستند مدالی بگیرند.

به گزارش ایرنا،  رقابت‌های تیراندازی آنلاین قهرمانی آسیا در رشته تفنگ بادی با معرفی نفرات برتر ۲ بخش زنان و مردان در حالی به پایان رسید که ملی‌پوشان تیراندازانی و حتی المپیکی‌ها مدال کسب نکردند. این در حالی است که تیراندازان رشته تپانچه کشورمان در نخستین روز این رقابت‌ها یک طلا و ۲ نقره گرفتند.

در بخش زنان «نجمه خدمتی» با کسب ۶۲۶/۷ امتیاز در جایگاه ششم آسیا قرار گرفت و «آرمیتا صادقیان» با امتیاز ۶۲۵/۷ و «فاطمه کرم‌زاده» با ۶۲۳/۸  امتیاز به ترتیب در جایگاه‌های هشتم و یازدهم ایستادند. در این رشته ۴۵  تیرانداز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در ادامه نخستین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ که به میزبانی مجازی کشور کویت برگزار شد، در رشته تفنگ بادی مردان،   «مهیار صداقت» با ۶۲۶/۷  امتیاز ششم شد و «امیرمحمد نکونام» و «پوریا نوروزیان» به ترتیب با ۶۲۲/۴ و ۶۲۰/۸  امتیاز در رده‌های هشتم و یازدهم آسیا قرار گرفتند.  در این ماده ۴۱  تیرانداز آسیایی حضور داشتند.

همچین در ادامه این رقابت‌ها از همه تیراندازانی که در مسابقات آزاد و لیگ سال جاری رکورد ۶۲۴ و بیشتر کسب کرده بودند دعوت شد تا در صورت تمایل به صورت آزاد در این رقابت‌ها شرکت کنند که در نهایت نتایج زیر توسط ورزشکاران حاضر بدست آمد:

در بخش زنان  «فرشته قدرتی» ۶۲۲/۴،   «رویا صبح‌خیز» ۶۲۲/۳، «حسنا توتونچی» ۶۲۲/۲ و در بخش مردان نیز «امیرسیاوش ذوالفقاریان» ۶۲۶/۳، «حسین باقری» ۶۱۸/۶ و «هادی قره باغی»  ۶۱۷/۴ امتیاز کسب کردند.

امروز همچنین در ادامه  مسابقات مجازی تیراندازی قهرمانی آسیا، رقابت‌ها در رشته اهداف پروازی در ۲ ماده تراپ و اسکیت زنان و مردان برگزار شد و  نمایندگان کشورمان در ۶ راند طی ۲ روز با حریفان آسیایی خود به رقابت پرداختند.

در پایان ماده تراپ زنان، «شیوا فرح‌پور» با کسب ۱۲۸ امتیاز توانست در مکان ششمی آسیا بایستد و «سپیده سیرانی» با ۱۲۳  امتیاز نهم شد و «مرضیه پرورش‌نیا» با ۱۰۹ امتیاز در جایگاه هفدهم آسیا قرار گرفت.

در ماده تراپ مردان نیز «بابک یگانه»، «علی حافظی» و «محمدحسین پرورش‌نیا» با امتیازهای ۱۳۲، ۱۲۰ و ۱۲۰ به ترتیب با قرار گرفتن در مکان‌های هجدهم، بیست و پنجم و همچنین بیست و ششم به کار خود پایان دادند.

در رشته اسکیت مردان هم «علی دوستی» با ۱۴۲ امتیاز در مکان نهم آسیا قرار گرفت و «عبدالقادیر شیرمحمدی» و «امیرمحمد دادگر» با امتیاز ۱۳۰ و ۱۲۵  به ترتیب بیستم و بیست و دوم شدند.

نخستین دوره مسابقات تیراندازی آنلاین قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به میزبانی کویت روزهای ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه در رشته‌های تپانچه بادی، تفنگ بادی و اهداف پروازی با حضور ورزشکارانی از سراسر آسیا برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha