۷۱ شعبه طلایه داران صلح و سازش در قزوین فعال شده است

قزوین - ایرنا - سرپرست شوراهای حل اختلاف استان قزوین از فعال بودن ۷۱ شعبه طلایه داران صلح و سازش در ادارات قزوین خبرداد و گفت: این شعب از ظرفیت کاربردی تری نسبت به شوراهای حل اختلاف برخودار هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن حیدری روز یکشنبه در نشست آموزشی، توجیهی و هم اندیشی شورای طلایه داران صلح و سازش ویژه اتحادیه های صنفی اتاق اصناف قزوین، افزود: شعب طلایه داران از ظرفیت کاربردی تری نسبت به شوراهای حل اختلاف برخودار هستند چرا که یکی از اصحاب پرونده وابسته به صنفی بوده که در رسیدگی به پرونده ورود نموده است، بنابراین فرهنگ و ادبیات در جریان دعوی نیز به همدیگر نزدیک می شود .

این مسوول گفت: باید ظرفیت این شعب از شوراهای حل اختلاف بیشتر باشد و آثار و نتایج موثرتری را از این شعب شاهد باشیم. 

وی با اشاره به عملکرد شعبه طلایه داران و افتتاح این شعب از خرداد ماه سال جاری، یادآور شد: تاکنون ۲۱۶ پرونده به شعبه طلایه داران ارجاع و از این تعداد ۲۱پرونده منجر به سازش شده و ۵۴ پرونده نیز در حال رسیدگی است.

به گفته وی، بی شک با ارتقای سطح دانش اعضاء نسبت به فنون ایجاد سازش شاهد افزایش پرونده های صلحی خواهیم بود.

این مسوول افزود: البته بسیاری از پرونده ها که به صلح منجر نمی گردد به خاطر عدم حضور طرف مقابل جهت مذاکرات سازش است که باید دقیقا مشخص شود چه مقدار از پرونده هایی که در شعب موجود هستند منجر به سازش شده اند، تا بتوان آمار دقیقی را براساس درصد سازش اعلام نمود.

این مقام قضایی بیان داشت: با توجه به روایات بسیار که سفارش به صلح و سازش شده شایسته است در این حوزه تلاش مضاعف داشته باشیم، اما این به معنای گذشت کامل صاحب حق از حقوقش نیست، بلکه طرفین باید به سمت و سوی توافق سوق داده شوند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha