۱۲ بهمن ۱۳۹۹، ۱۱:۳۹
کد خبر: 84205349
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

روحانی: دولت جمهوری اسلامی حامی مستضعفان است

۱۲ بهمن ۱۳۹۹، ۱۱:۳۹
کد خبر: 84205349
روحانی: دولت جمهوری اسلامی حامی مستضعفان است

تهران- ایرنا- رییس‌جمهوری با یادآوری فرمایشات امام (ره) درباره آب و برق مجانی، گفت: دولت دوازدهم افتخار می‌کند در سایه فداکاری مسوولان و تلاش وزارت نیرو و نفت این پیش بینی را محقق کرد و معلوم شد دولت جمهوری اسلامی ایران، حامی مستضعفان است.

حجت‌السلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در آیین افتتاح ۱۳ پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان‌های خراسان شمالی و کردستان که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه امروز روز مبارکی برای کل ملت ایران و آزادی‌خواهان جهان است، گفت: روزی است که برخلاف پیشگویی‌های قدرت‌های بزرگ، امام (ره) با استقبال بی‌نظیر وارد کشور شد.

رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه استقبال‌ها در طول تاریخ ایران زیاد بوده است، ادامه داد: اینکه از فرودگاه تا بهشت زهرا همه خیابان‌ها مملو از جمعیت شود و در خود بهشت زهرا آن جمعیت عظیم میلیونی اجتماع کنند، یک روز بسیار شکوهمندی در تاریخ ایران بود.

روحانی با اشاره به حکمت و تدبیر امام (ره) در بدو ورود به کشور، اظهار کرد: امام (ره) وقتی وارد کشور شد نخست به دیدار شهدا رفت و این مساله بسیار حائز اهمیت است. امام (ره) در آغاز به دیدار آنانی رفت که خون خود را در این راه نثار کردند و در کنار قبور مطهر آنها قدم گذاشت.  امام (ره) به نوعی خواست بگوید دعوت کننده واقعی‌اش فداکاران این سرزمین و در راس آن شهدا هستند و نخست بر تربت پاک شهدای عزیز قدم گذاشت.

وی افزود: بقیه کارهای امام (ره) هم فوق العاده بود که به منزل کسی نرفت. در نوفل لوشاتو بحث بود وقتی امام (ره) وارد کشور می‌شود به کجا برود و امام خود بهترین انتخاب را انجام داد و بسیار حائز اهمیت بود و همین ساعت‌هایی که داریم می‌گذرانیم ساعت‌های بسیار حساس در تاریخ کشور ما بود.

روحانی با اشاره به سخنرانی بسیار حساس امام راحل در بهشت زهرا (س)، گفت:  بعد از این سخنرانی خناسان یک بخش از این سخنان که آب و برق مجانی شود را دنبال می‌کردند و می گفتند چه شد.

رییس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: این دولت یعنی دولت دوازدهم افتخار می‌کند که این کار را در سایه فداکاری و تلاش مسئولان و تلاش وزارت نیرو و وزارت نفت انجام داد و امروز توانستیم برای افراد کم مصرف که از اقشار کم درآمد هم هستند، برق و آب و گاز را مجانی کنیم و همه آن پیش بینی‌های امام در تاریخ تثبیت شد و درست از آب درآمد.

دولت جمهوری اسلامی ایران، حامی مستضعفان است

روحانی افزود: بسیار جالب توجه این بود به شعار زشت خاناسان پایان داده شد و معلوم شد دولت جمهوری اسلامی ایران، حامی مستضعفان است.

وی با بیان اینکه امروز در ۲ استان شمالی و شمال غرب در استان خراسان شمالی و کردستان طرح‌های بسیار مهمی افتتاح شد گفت: خوشحالیم با وجود اینکه امسال سال بسیار سختی برای مردم ما بود، در عین حال شعار جهش تولید مقام معظم رهبری روی زمین نماند و در استان‌های مختلف افتتاحیه‌های فراوانی داشته ایم و به یک معنا امسال واقعاً جهش تولید بود.

رییس‌جمهوری با اشاره به طرح‌های بسیار مهم افتتاح شده، خاطرنشان کرد: این هفته به دلیل دهه مبارکه فجر و همچنین امروز یکشنبه هم طرح‌هایی افتتاح کردیم و این می‌تواند برای مردم ما مبارک باشد.

انقلاب اسلامی فقط سیاسی نیست

روحانی گفت: در زمینه آب و برق کار بزرگی در کشور انجام شده است و این نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی ما صرفا سیاسی نیست.

رییس‌جمهوری ادامه داد: برخی فکر می‌کردند انقلاب ما انقلابی صرفاً سیاسی است و برای استقلال کشور، مبارزه با استعمار گران و استبداد انقلاب کردیم و به آن صبغه سیاسی می‌دهند یا می‌گویند برای استقرار احکام اسلام است و بیشتر به آن رنگ معنوی می‌دهند؛ اما آمار و ارقام نشان می‌دهد در کنار بخش سیاسی و معنوی، بخش مادی هم حائز اهمیت بوده است.

وی افزود: امروز ۱۲ بهمن ۹۹ خورشیدی مصادف با ورود امام (ره) در سال ۹۹ هجری قمری است. طبق آمار آغاز انقلاب ۱۹ سد در کشور وجود داشت که امروز به ۱۹۳ سد رسید یعنی سدهای کشور بیش از ۱۰ برابر شده است.

رییس دولت دوازدهم گفت: در زمینه فاضلاب هم همانطور که وزیر نیرو اشاره کرد که زمان پیروزی انقلاب ۴ تصفیه خانه فاضلاب در کشور داشتیم و امروز هفتاد و هفتمین تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح کردیم. این نشان می‌دهد که در این مدت یک حرکت بزرگی در این کشور انجام شده و مردم، مدیران، مهندسان و کارگران ما همه در صحنه فعالیت هستند.

روحانی ادامه داد: براساس آمار و ارقام در ۸ سال دولت تدبیر و امید هر سال به طور متوسط ۲۵۰۰ مگاوات برق جدید به مدار آمده و امروز شاهد بیش از آنچه هستیم که در سال‌های قبل از این دولت بوده است.

رییس جمهوری گفت:  هر ۵۰ روز یک سد مخزنی ملی به افتتاح رسیده است؛ هر ۲ ماه یک بار یک تصفیه خانه آب افتتاح شده و هر یک ماه یک تصفیه خانه بهره برداری می‌شود که اعلام کردند تا پایان دولت  ۱۰۱ تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: این نشانه‌های پیشرفت در زمینه‌های آب و برق، کشاورزی، انرژی، فضای مجازی، شرکت‌های دانش بنیان و فناوری و بهداشت و درمان است که در یک پنجشنبه، افتتاح بیمارستان هم خواهیم داشت.

روحیه امروز مردم همان روحیه دوازدهم بهمن ۵۷ است

روحانی با بیان اینکه این میزان افتتاحیه در یک سال در تاریخ کشور ما سابقه ندارد، گفت: این کار بزرگی است که با وجود مواجهه با شرایط تحریم شدید، انجام شده است و هنوز هم با این تحریم که درحقیقت یک جنگ تحمیلی اقتصادی است بحمدالله این روحیه مردمی نشاط، ایثار و فداکاری مردم نشان می‌دهد که ۱۲ بهمن زنده است.

وی افزود: همه اینها نشان می‌دهد که روحیه مردم همان روحیه ۱۲ بهمن سال ۵۷ با همان نشاط، دلاوری و فداکاری است. اگر در بعضی موارد مقداری مشکل و کمبود داریم باید جبران کنیم و به نظر من در زمینه‌های مختلف پس از انقلاب پیشرفت‌های بسیار خوب داشتیم البته ممکن است در زمینه‌های اخلاقی و معنوی مانند سال ۵۷ نباشیم.

رییس‌جمهوری ادامه داد: همکاری‌ها، تعاون، وحدت و یکپارچگی سال ۵۷ نمونه بود و ممکن است کمی در این زمینه نزول کرده باشیم که باید جبران کنیم و به همان نقطه سال ۵۷ برسیم. وحدت، یکپارچگی، ایثار و فداکاری علت پیروزی انقلاب ما بود که امروز هم نیاز داریم با همان وحدت، یکپارچگی، ایثار، همدلی انتخابات را پیش ببریم.

روحانی گفت: انتخابات سال ۱۴۰۰ که خرداد سال آینده پیش رو داریم و مردم با مشارکت خود در انتخابات حضور پیدا می کنند و یک انتخابات رقابتی بسیار خوب خواهد.  نباید باعث شود که امروز اخلاق و معنویت را زیر پا بگذاریم بلکه همه باید برادرانه کنار هم باشیم چون ملت واحد هستیم و دولت واحد و هدف واحد داریم.

رییس جمهوری با تبریک ۱۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم راه،  مسیر و وصیت امام (ره) را به خوبی عمل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha