ابوترابی‌فرد: پیروزی انقلاب ‌اسلامی و ماندگاری آن اعجازی بزرگ است

قزوین - ایرنا - امام جمعه موقت تهران با گرامیداشت دهه مبارک فجر، گفت: پیروزی،استمرار و ماندگاری انقلاب اسلامی پس از گذشت بیش از چهار دهه با وجود حوادث مختلف و تلاش‌های بی وقفه دنیای استکبار علیه آن اعجازی بزرگ بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد روز شنبه در نشست شورای اداری استان قزوین که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر برگزار شد،افزود: تولد انقلاب اسلامی در روزگاری که جهان به ۲ قطب غربی و شرقی تقسیم شده بود اعجازی بزرگ بود اما اعجاز بزرگ تر را باید در ماندگاری و تداوم انقلاب اسلامی در بیش از چهار دهه دانست.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی معادلات جهانی را تغییر داد و محاسبات نظام سلطه را برهم ریخت،افزود: پس از ۲ هزار و ۵۰۰ سال که ایران دارای نظام های سیاسی با فاصله از توده های مردم بود، در سال ۵۷ و با پیروزی انقلاب یک نظام سیاسی مبتنی بر خواست و اراده ملت شکل گرفت و باید در واقع نظام جمهوری اسلامی را فرزند مشروع اراده مردم ایران بدانیم، آن هم اکثریتی با بیش از ۹۹ درصد که به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن رای آری دادند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: بدون شک انقلاب اسلامی پس از ظهور اسلام و استقبال مردم از پیامبر (ص)، آیات وحی و اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، مهم ترین حادثه و رویداد به وقوع پیوسته در تاریخ چند هزار ساله این سرزمین بوده که امروز منشا تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بزرگی در سطح منطقه شده است.

وی با بیان اینکه پیوند جمهوریت با اسلامیت ویژگی بارز انقلاب اسلامی بود،افزود:هویت این انقلاب مبتنی بر ارزش های دینی و مردم سالاری دینی بود و زعامت و رهبری آن به دست یک مرجع تقلید و آگاه به مسایل دین و سیاست قرار داشت و این مسیر و رویه تاکنون نیز با صلابت استمرار داشته است.

راهیابی اندیشه امام (ره) به فراسوی مرزها از دستاوردهای بزرگ انقلاب بوده است

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد در بخش دیگری از صحبت های خود مهم ترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی را راهیابی اندیشه های سیاسی امام خمینی (ره) به دنیای اسلام دانست و گفت: امروز شاهد حضور این اندیشه ناب و افکار برخواسته از راهبرد انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه و دیگر نقاط جهان هستیم که اتفاق بزرکی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از مرزهای سرزمینی کشور ما فراتر رفته است،افزود: امروز ملت های مسلمان منطقه در کشورهای مختلف از جمله عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن از انقلاب اسلامی ایران تاسی گرفته و مقابل زورگویی های مستکبران ایستاده اند و محور مقاومت اسلامی را تشکیل داده اند.

حجت الاسلام ابوترابی با اشاره به افزایش اقتدار ایران و کشورهای متحد آن در منطقه به برکت انقلاب، افزود: چندین دهه قبل و در زمانی که چندسالی بیشتر از تولد رژیم نامشروع صهیونیستی نمی گذشت، آنها در جنگ ۶ روزه موفق به شکست اعراب که به رهبری مصر بود شدند و سرزمین های اشغالی را سه برابر توسعه دادند، اما چند دهه بعد به برکت انقلاب اسلامی، این رژیم در جنگ ۳۳ روزه با لبنان، از پس حزب الله که به تاسی از انقلاب و نهضت امام خمینی(ره) تشکیل شده برنیامدند و آتش بس اعلام و به شکست خود اذعان کرد که این ها عظمت انقلاب اسلامی ما را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز در اوج اقتدار قرار دارد، اظهار داشت: کسی از تحلیلگران سیاسی جهان موفقیت ها و اقتدار فعلی نظام جمهوری اسلامی را در ابتدای انقلاب پیش بینی و تصور نمی کرد همان طور که تحلیلگران نظامی پیروزی ایران بر رژیم بعث را در دوران هشت سال دفاع مقدس پیش بینی نمی کردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به شکست سیاست های آمریکا در کشورهای منطقه به ویژه عراق با وجود میلیاردها دلار هزینه که حتی رئیس جمهوری سابق این کشور نیز به آن اعتراف نمود، خاطرنشان کرد: امروز شاهد اقتدار روزافزون محور مقاومت اسلامی و افول روزافزون جامعه غرب به رهبری آمریکا هستیم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد داخلی نیز بسیار چشم گیر و قابل توجه بوده و باید تبیین شود،افزود: کشور ما به برکت انقلاب امروز به یک قدرت دفاعی بازدارنده و مثال زدنی در منطقه تبدیل شده است.

امام جمعه موقت تهران به سابقه جنگ تحمیلی هشت ساله که با حمایت بی چون و چرای غربی ها و مستکبران از رژیم صدام علیه میهن اسلامی به راه انداخته شد اشاره کرد و گفت: دنیای استکبار بی ترحم است و برای رسیدن به خواسته ها و اهداف نامشروع خود حاضر است ملت ها را قربانی و کشتار کند، بنابراین دستیابی به قدرت دفاعی بازدارنده برای تقابل با نیات شوم مستکبران ضروری است و امروز به برکت انقلاب اسلامی، هدایت های امام راحل و در ادامه تدابیر مقام معظم رهبری به این مهم دست یافته ایم به طوری که دشمن جرات تعرض زمینی، هوایی و دریایی به ما را ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی با بیان اینکه مقام معظم رهبری یکی از راهبردهای مهم نظام را تقویت اقتدار دفاعی به منظور حفظ امنیت و افزایش قدرت منطقه ای میهن اسلامی تعیین کرده اند،افزود: باید اذعان کرد اقتدار ما با اقتدار ملت های اسلامی گره خورده است و ما در کنار ملت های مسلمان و آزاده منطقه و نظام های سیاسی برخواسته از اراده مردمان آنها هستیم.

دستاوردهای انقلاب اسلامی متعلق به جامعه اسلام است

وی خاطرنشان کرد: دستاوردها و اقتدار به دست آمده برای کشور در زمینه های علمی، فناوری و دفاعی در واقع دستاوردها و اقتداری است که برای جامعه مسلمانان به دست آمده و ما به آنها افتخار می کنیم.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: حرکت شتابان به سمت حوزه های علمی و فناوری و تبدیل شدن به یک مرجع علمی از دیگر هدف گذاری های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در این حوزه تلاش ها و سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است.

وی اظهار داشت: ارتقای شاخص های رفاهی و زیرساخت ها در کشور نیز از دیگر اهداف مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری است که البته باید بدانیم مستکبران تلاش می کنند تا این مهم در کشور ما و محور مقاومت اسلامی رقم نخورد چرا که اراده آنها این است تا ملت های مسلمان منطقه که ضداستکبار هستند، در مدار توسعه و رشد قرار نگیرند.

این مسوول به دستاوردهای آموزشی و بهداشتی کسب شده پس از انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: در همین قزوین پیش از انقلاب تنها یک موسسه آموزشی با تعداد محدودی دانشجو وجود داشت اما اکنون بیش از ده ها هزار دانشجو در دانشگاه های بین المللی امام خمینی (ره)، آزاداسلامی و موسسات علمی و دانشگاهی دیگر با وزنه های علمی بالا به تحصیل می پردازند.

وی اظهار داشت: امید به زندگی پیش از انقلاب ۵۵ سال بود که این رقم اکنون به ۷۷ سال رسیده است و همچنین میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر پنج سال امروز نسبت به قبل انقلاب به ترتیب بیش از ۹۳ و ۹۶ درصد کاهش داشته و تخت های بیمارستانی نیز در قزوین سه برابر شده و شاهد توسعه چندبرابری زیرساخت های بهداشتی و درمانی بوده ایم که نشان از خدمات و کارهای بزرگ انجام شده به برکت انقلاب دارد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاکید بر تلاش مسوولان و مردم برای رشد اقتصادی کشور،اظهار داشت: همه امکانات و ظرفیت ها برای تبدیل ایران به یک قدرت بزرگ اقتصادی وجود دارد و باید از آنها به شکل مطلوب بهره بگیریم. 

حجت الاسلام ابوترابی فرد در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی،اظهار داشت: پشتیبانی از ولی فقیه و فرامین رهبر معظم انقلاب در کنار مردم داری مسوولان، پرهیز از بداخلاقی و تلاش توامان برای رشد و توسعه و اعتلای نظام در واقع همان صیانت و حفاظت از آرمان های انقلاب، امام راحل و شهداست.

وی با بیان اینکه مسوولان باید با ادب و احترام با مردم برخورد کنند که در این خصوص با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر اهتمام کنیم،افزود: مردم باید احساس کنند که نزد مسوولان شان و منزلت دارند و هر وقت وارد دستگاه های اداری می شوند شئونات انسانی آنها مورد توجه قرار می گیرد.

نقدها باید منصفانه و با هدف اصلاح امور مطرح شوند

حجت الاسلام ابوترابی فرد همچنین با تاکید بر توجه جدی به مسایل اخلاقی در جامعه،اظهار داشت: اگر نقدی به یکدیگر داریم باید در کمال احترام و نه با هدف تخریب بلکه با هدف اصلاح آنرا بیان کنیم و منصفانه آنرا طرح نماییم.

وی ادامه داد: تخریب، توهین و زیرپاگذاشتن اخلاق با الفبای اسلام و ارزش ها سازگار نیست و باید به طور جدی از این امور پرهیز کنیم و از پرداختن به اختلافات داخلی که دشمن در پی آن است دوری بجوییم.

این مسوول با بیان اینکه باید مراقب توطئه های دشمن در عرصه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی باشیم،افزود: باید برای حفظ هویت فرهنگی و دینی و حجاب در جامعه خود مراقبت جدی داشته باشیم.

وی همچنین با تاکید بر تلاش برای تقویت انسجام و وحدت در جامعه و مراقبت از توطئه های دشمن در این حوزه،گفت: باید به یک نقطه برتر در حوزه انسجام و وحدت دست یابیم البته نباید فراموش کرد که اتحاد امروز میان ملت و اقوام مختلف در کشور زبانزد و مثال زدنی است و ملت ما در کمال اخوت و برادری در کنار هم زندگی می کنند که دشمن تلاش دارد آنرا برهم بزند و در این حوزه باید مراقبت های جدی داشته باشیم.

امام جمعه موقت قزوین با تاکید بر این که باید امید را در بین مردم تقویت کنیم و برای تحقق اهداف و آرمان انقلاب، امام راحل و شهدا و رهبری معظم انقلاب بیش از پیش بکوشیم،افزود: این مهم با خدمت صادقانه به مردم و تقویت اتحاد و همدلی محقق می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha