شهردار کرمان: آگاهی مردم از فعالیت‌های شهرداری ضرورت دارد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان گفت: آگاهی مردم از ضوابط و مقررات از جمله برای دریافت مجوز و مسایل مرتبط با حقوق شهروندی و فراهم آوردن دسترسی آسان، آزاد و برابر همه شهروندان به اطلاعات اداری، مالی، معاملاتی شهرداری کرمان بسیار ضروری است.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده شامگاه شنبه در شورای مدیران شهرداری کرمان، با بیان اینکه آموزش حقوق شهروندی، از دغدغه‌های شهرداری کرمان است، گفت: سایت شفافیت شهرداری در همین راستا راه‌اندازی شده تا مردم در جریان اطلاعات امور مربوط به این دستگاه قرار گیرند.

وی اظهار داشت: شفافیت، موجب افزایش کارایی در شهرداری و همچنین جلب اعتماد شهروندان می‌شود؛ ضمن اینکه علاوه بر افزایش پرسش‌گری مردم، باعث بهبود مشکلات می‌شود و پاسخ‌گویی مسئولان را نیز به‌همراه خواهد داشت و درنهایت، به کاهش فساد منجر می‌شود.

شهردار کرمان ادامه داد: هرچه شفافیت اطلاعات بیشتر باشد، احتمال وقوع فساد کمتر می‌شود و امکان دستیابی مردم به حقوق‌شان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه ضوابط طرح تفصیلی نیز باید در معرض دید عموم باشد و هر شخص بنا به نیاز خود بتواند از این اطلاعات بهره ببرد، گفت: در حال حاضر، شهروندان به اطلاعات حقوقی املاک خود دسترسی دارند؛ همچنین سامانه شهرسازی شهرداری که در حال راه‌اندازی است، امکان مشاهده اطلاعات تمام املاک شهر را بدون افشای اطلاعات مالک آن، به شهروندان می‌دهد. 

وی یادآور شد: در قدم اول سعی کردیم درخصوص خدماتی که شهرداری ارائه می‌دهد، اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق داشته باشیم که این اقدام در کاهش زمان انجام امور اداری شهروندان در مجموعه شهرداری هم اثر دارد.

عالم‌زاده همچنین با بیان اینکه گاهی عدم اطلاع از حقوق شهروندی، موجب متضرر شدن شهروندان می‌شود، گفت: آگاهی شهروندان از حقوق خود، موجب افزایش سطح مطالبه‌گری و ارتقای کیفیت خدمات‌دهی به آن‌ها خواهد شد.

مهدی آذین در پایان این نشست، با حکم شهردار کرمان، به‌عنوان مسئول سایت شفافیت شهرداری کرمان معرفی شد.

در حکم شهردار کرمان آمده است: مهدی آذین با عنایت به اینکه شهرداری کرمان جهت فراهم آوردن دسترسی آسان، آزاد و برابر همه شهروندان به اطلاعات اداری، مالی و معاملاتی  مدیریت شهری شهرداری، تارنمای شفافیت شهرداری را رونمایی و در معرض دسترسی عموم قرار داده و با توجه به لزوم درج اطلاعات مورد نظر و به‌روزرسانی آن در وبگاه مذکور و نظر به تعهد، تجربه، کارآیی و شناخت کافی که از جنابعالی دارم، به موجب این حکم با حفظ پست سازمانی، به‌عنوان مسئول سایت شفافیت شهرداری منصوب می‌شوید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha