۹۲۳ میلیاردریال در طرح‌های تامین برق و انرژی فارس سرمایه‌گذاری شد

شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس اعلام کرد:دهه فجر امسال ده‌ها طرح تامین و انتقال برق و انرژی در استان به بهره برداری می‌رسد که حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح ها افزون بر ۹۲۳ میلیارد ریال است.

غلامرضا نصیری روز یکشنبه با بیان اینکه  این طرح ها نوید بخش تامین زیر ساخت های توسعه و آبادانی و تداوم فرایند خدمت به شهروندان است  مجموع اعتبارات افتتاح و راه اندازی طرح های برق و انرژی در استان فارس را ۸۰۳ میلیارد ریال و اعتبار طرح هایی که عملیات اجرایی آن ها آغاز می شود را حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد .

مهندس نصیری ، دهه فجر را فرصتی برای یاد آوری ارزشهای انقلاب و بیان دستاوردهای آن دانست و گفت: انقلاب اسلامی در سایه رهبری داهیانه بنیان گذار فقید جمهوری اسلامی به پیروزی رسید و به ثمر نشست و با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری تداوم یافت ، بخشی از ثمرات انقلاب موج خدمت و خدمتگزاری است که شهرها و روستاها و مناطق محروم و دور افتاده را در بر گرفت ،  تامین برق و انرژی برای حرکت چرخ صنعت و اقتصاد بخشی از این ثمرات است که اکنون شاهد شتاب دوچندان در بهره برداری و به بار نشستن تلاش خادمان مردم در شرکت برق منطقه ای استان فارس هستیم .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس ادامه داد : همزمان با دهه فجر امسال ۲۰ پروژه تامین برق و انرژی در استان فارس با سرمایه گذاری ۸۰۳ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد .

نصیری با بیان اینکه بهره برداری از این طرح ها تاثیر مستقیم در تثبیت و اطمینان بخشی تامین برق و انرژی دارد اضافه کرد : طرح های دهه فجر امسال در شهرستان های شیراز ، مرودشت ، لارستان ، خفر ، کازرون ، پاسارگاد ، داراب ، جهرم ، مهر ، خنج ، گراش ، فیروز آباد ، کوهچنار ، فراشبند ، کوار و دیگر شهرستان های استان فارس اجرا شده است .

 مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس زمان شروع عملیات برخی از این طرح ها را سال گذشته و زمان بهره برداری را امسال ذکر کرد و گفت: بیشتر این طرح ها شامل افزایش ظرفیت پست ها و ایستگاه‌های انتقال برق ، افزایش ظرفیت نیروگاهی ، اجرا یا توسعه خطوط انتقال و تامین زیر ساخت های لازم برای تامین برق شهرها و روستاها است .

نصیری اضافه کرد : از جمله این طرح ها اجرای سیم محافظ حاوی فیبرنوری جهت خط دهنو –  فیروزآباد ، اجرای اسکادا و سیستم مخابرات ۵ ایستگاه انتقال و فوق توزیع در شهرستان های کوهچنار و فراشبند ، اجرای شبکه بی سیم شهرستان لامرد ، توسعه بستر مخابراتی شهرستان فیروز آباد  و افزایش ظرفیت پست بالاده در شهرستان کازرون است .

وی افزود: همچنین در دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای شهرستان کازرون  ، داراب و مرودشت ، تعویض خطوط فرسوده در مناطق لارستان و خنج ، اجرای خطوط محافظ هوایی در شهرستان های جهرم ، شیراز ، داراب و زرین دشت ، نصب دستگاههای تابلو ،  کلید های فشار قوی  و بانک های خازنی و مقاوم سازی دکل های خطوط فشار قوی در مناطق  مختلف استان فارس هستیم .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس همچنین به طرح هایی که عملیات اجرایی آنها در دهه فجر امسال آغاز می شود اشاره کرد و گفت: در دهه فجر امسال عملیات اجرایی سه طرح بزرگ با سرمایه گذاری حدود ۱۲۰ میلیارد ریال دراستان فارس آغاز می شود.

مهندس نصیری گفت:  این طرح ها شامل افزایش ظرفیت ترانسفورماتور و پست فوق توزیع ملک مکان شیراز ، احداث ساختمان دیسپاچینگ جنوب کشور  و احداث پست ۱۳۲.۲۰ شهرستان های مهر و لامرد است که تاثیر بسزایی در تثبیت شرایط تامین برق و انرژی دارد.

وی  با بیان اینکه توسعه ظرفیت ها و اجرای طرح های یاد شده با استفاده از توان متخصصان داخلی و بومی انجام شده است گفت: شرکت برق منطقه ای استان فارس این افتخار را دارد که با برخورداری از نیروی متخصص و مهندسین بومی همه فرایند های توسعه زیر ساخت ها و اجرای طرح ها را به خوبی و با بهترین کیفیت انجام داده است ، اجرای طرح های یاد شده در شرایط تحریم های ظالمانه و در برهه ای که حتی تامین کوچکترین قطعات و دستگاهها از خارج از کشور با محدودیت تحریم مواجه است برگ زرینی دیگر بر افتخارات ملت غیور و حماسه ساز ایران اسلامی است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها