۱۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 84205095
۰ نفر

برچسب‌ها

مشعل گاز ۴۸ روستای ایلام دهه فجر روشن می‌شود

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز ایلام از افتتاح پروژه گازرسانی به ۴۸ روستای استان در قالب چهار پروژه روستایی همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

عباس شمس اللهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، طرح های آماده افتتاح را شامل گازرسانی به ۱۶ روستای شهرستان چوار، هفت روستا در سیروان، ۱۶ روستای آبدانان و ۹ روستا در شهرستان چرداول اعلام کرد.

وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به این روستاها در سال جاری آغاز شده است، افزود: برای گازرسانی به این روستاها ۵۸ کیلومتر شبکه توزیع و ۲۰۰ انشعاب احداث شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اعتبار هزینه شده در اجرای گازرسانی به این روستاها را افزون بر ۱۱۹ میلیارد ریال عنوان کرد و یادآور شد: با بهره بهرداری از این پروژه های گازرسانی ۳۴۰ خانوار روستایی از نعمت گاز برخواردار خواهند شد.

شمس اللهی با بیان اینکه هم اکنون ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۹۴ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند، گفت: با پایان یافتن عملیات اجرایی پروژه های جاری تا پایان سال ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷ درصد جمعیت روستایی خواهد از نعمت گاز برخوردار خواهد شد.

۱۲۰ واحد صنعتی ایلام دهه فجر گازدار می شوند

مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: در ایام مبارک دهه فجر ۱۲۰ واحد صنعتی و اقتصادی با اعتبار ۴۶ میلیارد ریال به شبکه گاز سراسری متصل خواهند شد.

به گفته شمس اللهی برای اجرای این پروژه ها نیز هشت کیلومتر خط تغذیه، ۳۲ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۰۰ انشعاب احداث شده است.

وی با اشاره به وضعیت گازرسانی به صنایع استان گفت: ۸۷۰ واحد صنعتی و تولیدی در استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

هم اکنون ۴۵۹ روستا و ۲۳ شهر استان ایلام از نعمت گاز برخوردار هستند.

از ابتدای راه اندازی این شرکت تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =