تصادف در بلوارهای شهر همدان رو به افزایش است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: تصادف در بلوارهای شهر همدان در یک ماه گذشته روند صعودی داشته است.

سرهنگ فرخ جمالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۸ مورد سانحه یک ماهه گذشته در بلوارهای شهر همدان رخ داده که ۱۱ مورد آن سبب مجروح شدن راننده و سرنشینان وسیله نقلیه شده است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان سوانح رانندگی درون شهری همدان به ترتیب در بلوارهای بعثت، امام خمینی(ره)، ارم، سیدجمالدین اسدآبادی و ارتش رخ داده و اغلب سوانح شب هنگام بوده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: با توجه به خلوت شدن معابر در شب هنگام، رانندگان با سرعت بالایی تردد کرده به گونه ای که شاهد بروز سوانح خسارتی و حتی واژگونی خودرو هستیم.

سرهنگ جمالی ادامه داد: حداکثر سرعت پیش بینی شده برای تردد وسایل نقلیه در بلوارها ۶۰ کیلومتر در ساعت است اما برخی رانندگان متخلف با ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تردد کرده که این تخلف آنها سبب افزایش تصادف شده است.

وی خواستار نصب دوربین ثبت سرعت در بلوارها برای کاهش سوانح شد و اضافه کرد: هم اینک نیازمند نصب هفت دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت در بلوارهای شهر همدان هستیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اظهار داشت: میزان جریمه پیش بینی شده برای سرعت غیرمجاز متغیر بوده اما در صورت انجام ۲ تخلف همزمان نظیر سرعت غیرمجاز و لایی کشیدن راننده جریمه و خودرو راهی پارکینگ می شود.

سرهنگ جمالی بیان کرد: با توجه به اینکه شاهد پارک خودرو در پیاده رو و محل و گذرگاه عبور عابران هستیم طرح برخورد با این تخلف نیز از روز گذشته آغاز شده و راننده متخلف ۴۰ هزار و ۸۰۰ تومان جریمه  می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha