شورش های انتخابات آمریکا، مسلح شدن مردم و سود کلان فروشندگان سلاح

تهران - ایرنا - به گفته کارشناسان، آشوب، تنش و درگیری های بعد از انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری ایالات متحده، باعث افزایش تقاضا برای خرید سلاح، سود کلان فروشندگان و کارخانجات اسلحه سازی در آمریکا شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از نشریه هیل، اگرچه تا کنون هیچ اطلاعات رسمی در مورد تعداد اسلحه های فروخته شده در ایالات متحده وجود ندارد، اما گزارش پلیس اف بی آی نشان می دهد که بیش از ۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ درخواست سوء پیشینه در مورد اسلحه گرم داشته اند.

کارشناسان بر این باورند که انتخابات ریاست جمهوری، بحران کرونا و اعتراضات ضد نژادپرستی باعث شده تا فروش اسلحه در آمریکا افزایش یابد.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ماهها باعث ناآرامی ناخوشایند معترضین در سراسر کشور شد. آنها با اعتراضات خشونت آمیز خود ادعا می کردند انتخابات به دلیل تقلب گسترده "به سرقت رفته" است.

اعتراض به نتایج انتخابات ۲۰۲۰ در ششم ژانویه (۱۷ دی) با حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره به اوج خود رسید.

به گفته کارشناسان یکی دیگر از دلایل افزایش فروش اسلحه گرم در آمریکا به علت شیوع ویروس کرونا است، همه گیری کووید ۱۹ از سال گذشته گریبان ایالات متحده را گرفته و منجر به تعطیلی مشاغل کوچک و بزرگ شد و میلیون ها نفر را بیکار کرد.

علاوه براین، کشته شدن چندین شهروند سیاهپوست توسط تیراندازی های خشونت آمیز پلیس آمریکا باعث اعتراضات سراسری در شهرهای آمریکا شد.

اگرچه اعتراضات ضد نژادپرستی در ابتدا صلح آمیز بود اما در برخی ایالات مانند مینیاپولیست درگیری معترضین با نیروهای پلیس به درگیری مسلحانه کشید و تنش های ضد نژادپرستی نیز به یکی دیگر از دلایل افزایش فروش اسلحه در آمریکا تبدیل شد.

آدام وینکلر نویسنده کتاب نبرد بر سر حق داشتن سلاح در آمریکا می گوید که مردم ممکن است در زمانهای نامشخص برای محافظت از خود به دنبال تهیه اسلحه باشند.

وی گفته است،  مردم احساس عدم اطمینان می کنند و هنگامی که احساس عدم اطمینان و احساس آسیب پذیری می کنید، سلاح گرم یکی از مواردی است که ممکن است به دنبال آن باشید تا از شما محافظت کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =