الحشد الشعبی حمله تروریستها به ناحیه راهبردی جرف النصر را خنثی کرد

بغداد – ایرنا- نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق حمله بقایای گروه تروریستی داعش به ناحیه راهبردی جرف النصر در استان بابل را خنثی کردند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه کوتاه شنبه شب ستاد اطلاع رسانی سازمان الحشد الشعبی عراق آمده است: فرماندهی ستاد عملیات الجزیره در سازمان الحشد الشعبی عراق حمله هسته های تروریستی داعش در ناحیه الفارسیه در منطقه جرف النصر در شمال استان بابل را دفع کرد.

این منطقه چندی پیش نیز شاهد حمله تروریست ها به شماری از دکل های برق فشار قوی عراق بود.

جرف النصر که نام قدیمی آن «جرف الصخر» است، منطقه‌ای راهبردی برای دسترسی و ورود به شهر کربلای معلی از جانب جنوب غربی بغداد محسوب می‌شود.

این منطقه همچنین بخشی از کمربند حفاظتی جنوب غربی شهر بغداد است.

سپهبد سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» مهرماه ۹۳ با فرماندهی عملیات «عاشورا» منطقه جرف الصخر را از اشغال عناصر گروه تروریستی داعش آزاد کرد.

در عملیات عاشورا که منجر به آزادسازی دروازه بغداد، نجف و کربلا شد، ۴۰ نفر از نیروهای آموزش‌ دیده داعش و بیش از ۲۰۰ عنصر میدانی این گروهک تکفیری تروریستی به هلاکت رسیدند و ۲۳۰ کارت نیروهای نفوذی آنها کشف و لیست رابط‌های داعش برای ۱۳۶ بمب‌گذاری نیز افشا شد.

به دنبال بازپس‌گیری این منطقه، شورای استانی بابِل اعلام کرد که از این پس نام آن را از جرف الصخر به معنای ساحل سنگی به جرف النصر به معنای ساحل پیروزی تغییر می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار جهان