الحوثی: اعضای شورای امنیت برای دیدن فجایع انسانی به یمن سفر کنند

تهران - ایرنا- "محمد علی الحوثی" عضو شورای عالی سیاسی در یمن روز شنبه از سفیران شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که برای بررسی شرایط وخیم انسانی در یمن به این کشور سفر کنند.

به گزارش ایرنا، الحوثی در توئیتی نوشت: از نمایندگان شورای امنیت می‌خواهم که به یمن سفر کنند تا شرایط فاجعه‌ آمیزی را بررسی کنند که به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

وی  با تاکید و تکرار سخنان خود افزود: بار دیگر دعوت خود را از سفیران و تمام آزادیخواهان جهان برای آگاهی از شرایط انسانی، مقابله با گرسنگی و محاصره، تحریم و ممانعت ائتلاف متجاوز از پرداخت حقوق کارمندان یمنی مشاهده کنند.

در همین ارتباط، وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن چندی پیش نسبت به وخامت اوضاع بهداشتی درمانی این کشور هشدار داده بود.

این وزارتخانه اعلام کرده بود، یمن وارد مرحله دشواری شده است و به دلیل ادامه محاصره تا هفته‌های آینده فعالیت‌ها و خدمات‌رسانی‌ بهداشتی درمانی یمن تقریبا متوقف می‌شود.

این بیانیه تصریح کرده بود: اگر فراورده‌های نفتی مورد نیاز بیمارستانها به پایان برسد، شاهد جان باختن روزانه ۵۰۰ نفر در یمن خواهیم بود.

 ائتلاف سعودی در حالی اجازه ورود نفتکش‌های یمنی را نمی‌دهد که یمن پنج سال است در محاصره قرار دارد و مردم این کشور در بدترین وضعیت زندگی قرار دارند.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی‌ها محتاج کمک‌های انسانی باشند.

میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار جهان