افزایش تعداد شهرستانهای زرد کرونایی در خراسان رضوی هشدار دهنده است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: تغییر شرایط و افزایش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا به ۱۰ شهرستان در این استان به منزله هشدار جدی است.

محمد صادق معتمدیان شنبه شب در نشست ستاد استانی پیشگیری و  مبارزه با کرونا در مشهد افزود: طی یک هفته گذشته وضعیت چهار شهرستان خراسان رضوی از جمله مشهد از آبی به زرد تغییر یافته است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۱۰ شهرستان خراسان رضوی شامل مشهد، نیشابور، سرخس، بینالود، سبزوار، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، گناباد و کوهسرخ در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا قرار دارند و ۲۳ شهرستان دارای وضعیت آبی هستند.
استاندار خراسان رضوی گفت: روند افزایشی تعداد مراجعان سرپایی در این استان زنگ خطر در زمینه شیوع کرونا  به شمار می رود زیرا نتیجه مثبت آزمایشهای سرپایی در استان طی هفته های اخیر از هشت درصد به ۱۱ درصد افزایش یافته است. 
وی افزود: گرچه هم اکنون تعداد جان باختگان ناشی از کرونا در خراسان رضوی روند کاهشی دارد اما تاثیر افزایش مراجعان سرپایی بر تعداد بستری شدگان، دو هفته بعد خود را نشان خواهد داد.
معتمدیان با بیان اینکه مسافرتها و دورهمی های خانوادگی نقش مهمی در افزایش تعداد مبتلایان دارد ادامه داد: بررسی ها نشان داده است که  طی هفته های اخیر سهم خودروهای خراسان رضوی که به مناطق جنوبی و شمالی کشور سفر داشته‌اند زیاد بوده است.
وی گفت: طبق گزارشهای ارسالی حدود ۱۰ درصد جرایم خودرویی در مناطق جنوبی و شمالی کشور طی هفته های اخیر مربوط به خودروهای خراسان رضوی بوده است.
استاندار خراسان رضوی بر اطلاع رسانی در خصوص پرهیز از سفرهای غیرضروری تاکید کرد.
وی همچنین خواستار افزایش نظارتها و بازرسی ها برای اجرای پروتکل های بهداشتی در ادارات و سازمانها شد و افزود: با متخلفان در این زمینه برخورد جدی خواهد شد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۷ هزار و ۸۸۹  نفر را در کشورمان گرفته است. تاکنون یک میلیون  و ۲۰۲ هزار و  ۸۹۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا هم در ایران بهبود یافته‌اند.  
"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰۲  میلیون و ۷۱۴ هزار و ۶۳۶ نفر را بیمار کرده و جان ۲ میلیون و ۲۱۸  هزار و ۷۱۵۱  نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۷۴ میلیون و ۴۲۲  هزار و ۴۸۱  نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با ۴۴۷  هزار و ۴۵۹ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است و پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه شانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها