سفیر ایران: سفر ظریف به آذربایجان دارای اهمیت راهبردی است

تهران- ایرنا- سید عباس موسوی سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در توئیتی تاکید کرد که سفر وزیر امور خارجه ایران به نخجوان علاوه بر تقویت مناسبات دو جانبه، دارای اهمیت راهبردی از حیث کریدورهای ارتباطی و راه‌های مواصلاتی منطقه پس از جنگ اخیر قره باغ است.

به گزارش شنبه شب ایرنا، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در این توئیت افزود: سفر امروز (شنبه) وزیر امور خارجه کشورمان به نخجوان علاوه بر تقویت مناسبات دو جانبه، دارای اهمیت راهبردی از حیث کریدورهای ارتباطی و راه‌های مواصلاتی منطقه پس از جنگ اخیر قره باغ است؛ نقطه کانونی اتصالات ریلی و همکاری های ۶ جانبه آتی میان ایران، آذربایجان، ترکیه، روسیه، ارمنستان و گرجستان!

به گزارش ایرنا، وزیر امورخارجه پیش از ظهر امروز وارد نخجوان شد و با رئیس مجلس جمهوری خودمختار نخجوان دیدار کرد.  

ظریف در بدو ورود به جمهوری خودمختار نخجوان سفر خود به این جمهوری را بررسی امکانات ترانزیتی و شرایط همکاری در منطقه بعد از پایان جنگ قره‌باغ عنوان کرد.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله با همکاری کشورهای منطقه این امکان برای جمهوری اسلامی و کشورهای منطقه فراهم شود که در مسیر همکاری و هماهنگی بیشتر ترانزیتی با یکدیگر همکاری کنند و زمینه صلح پایدار در منطقه را فراهم کنند.

وزیر امور خارجه طی پنج روز گذشته در یک تور دیپلماتیک به پنج کشور جمهوری آذربایجان، فدارسیون روسیه، جمهوری ارمنستان، جمهوری گرجستان و ترکیه سفر کرد.

وی در این سفرها با سران و مقامات عالی‌رتبه این کشورها دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای رایزنی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار سیاست