یک چهارم مبتلایان کرونا در ایلام به شهرستان بدره اختصاص دارد

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر افزایش محدودیت ها و نظارت ها در شهرستان بدره، گفت: یک چهارم مبتلایان کرونا در این استان در دهه نخست بهمن ماه به شهرستان بدره اختصاص دارد.

دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین هفت دانش آموز در شهرستان بدره در مقاطع سنی مختلف و از چندین مدرسه تاکنون در ۱۰ روز اول بهمن ماه به کرونا مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان نمونه گیری در هزار نفر از ابتدای طرح شهید سلیمانی نیز به شهرستان بدره اختصاص دارد، افزود: باید از تلاش ستاد کرونای این شهرستان برای این تعداد نمونه گیری تشکر و قدردانی کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیشترین افرادی که در شهرستان بدره به کرونا مبتلا شدند دارای بیماری زمینه ای بودند و کارشناسان بهداشت شهرستان پس از شناسایی، روند درمان و قرنطینه آنان را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در ۱۰ روز نخست بهمن ماه هیچ فوتی در این شهرستان ثبت نشده است، افزود: در این مقطع زمانی از مجموع مبتلایان، چهار نفر بستری شدند.

صادفی فر تاکید کرد: نیازمند تشدید نظارت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان بدره ایلام هستیم.

وی گفت: میزان نمونه گیری کرونا برای تسریع در شناسایی مبتلایان در طول ۲ ماه اخیر روندی افزایش داشته و این نقش مهمی در کاهش شیوع نیز داشته است. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: نمونه گیری زیاد در این  استان منجر شد که درمان سرپایی مبتلایان افزایش یابد و از سوی دیگر نیز میزان بستری ها کاهش پیدا کند.

دکتر صادقی افرود: بطور میانگین به ازای هر یک فرد مبتلا به کرونا، بیش از ۶ تست در این استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه میزان گردش کرونا در جامعه بیشتر شده است و امکان شیوع موج چهارم کرونا در استان وجود دارد، افزود: مردم خطر کرونا را جدی بگیرند و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha